Nejčtenější články Nikonblogu za rok 2015

Tradiční každoroční přehled Top 10 nejčtenějších článků opět potvrzuje, že na Nikonblog chodíte hlavně za technikou – za novinkami a testy. Za rok 2015 se totiž do první desítky dostal jen jeden jediný článek, který nepojednává o „hardwaru“. Ale zase je o softwaru… Pojďme tedy rovnou na výsledky.

AF-S DX Nikkor 16–80 mm F2,8–4E ED VR

V tomto případě se nám povedla slušná „pecka“. Test nového DX zoomu jsme totiž vydali evidentně jako první na světě, ihned po ukončení informačního embarga. Tento článek prolinkovaly mnohé významné světové fotoweby, které čtenosti článku samozřejmě také pomohly.


AF-S Nikkor 24 mm F1,8G ED

Recenze nové čtyřiadvacítky přišla za měsíc po nejúspěšnějším DX zoomu, zahraniční weby měly Nikonblog ještě v periferním vidění a opět k nám přišla – kromě vás, českých a slovenských čtenářů – také spousta anglicky, německy i francouzsky mluvících návštěvníků. Čeština dostává světový nádech! ;-)


Nikon D7200

To, že se výborně umístí právě test Nikonu D7200, se dalo vcelku očekávat. DX zrcadlovky řady 7xxx jsou evergreenem Nikonu, takže se není čemu divit. Ostatně test předchozího modelu Nikon D7100 je stále na prvním místě v absolutní čtenosti všech článků za celou dobu existence Nikonblogu. To hovoří za vše…


Všechny testy pěkně pohromadě

Byť se nejedná čistě o technický článek, techniky je zde plno. Je zřejmé, že naše snaha poskytnout vám ucelený – a samozřejmě aktualizovaný – seznam všech recenzí, který byste měli pěkně po ruce, nepřišla vniveč. Naopak, seznam testů jste uvítali, jinak by nešlo o čtvrtý nejčtenější článek Nikonblogu za rok 2015.


Srpnové novinky Nikonu

Novinek Nikonu přibyla v roce 2015 pěkná hromádka (spíše asi hromada), přičemž nejvíce vás zaujaly ty srpnové, představující zde již uvedenou pevnou čtyřiadvacítku, inovovaný profesionální základní zoom AF-S Nikkor 24–70 mm F2,8E ED VR a cenově dostupný – a velmi kvalitní – telezoom AF-S Nikkor 200–500 mm F5,6E ED VR.


Nikonu D5500 jsme se na Nikonblogu v loňském roce věnovali velmi důkladně – vyšly o něm hned čtyři články. Nejčtenější z nich však byl podrobný test, jehož váš zájem vyšvihl na 6. místo za rok 2015. A které byly ty další články? Tento, tento a ještě jeden… Pokud jste je doposud z jakéhokoliv důvodu vynechali, přečtěte si je.


Začátek druhého měsíce roku 2015 přinesl spoustu nových modelů Nikon Coolpix, včetně outdoorového Coolpixu AW130 a „dětsky-outdoorového“ S33. Nicméně oznámena byla také speciálně upravená zrcadlovka pro astrofotografii – Nikon D810A, která vzbudila obrovský zájem v řadách fotografů věnujících se astrofotografii více než příležitostně.


Kdo tvrdí, že Zoner Photo Studio nemá vrstvy, lže. I když… je to trochu složitější a práce s vrstvami skutečně není na takové úrovni jako třeba v Adobe Photoshopu. Ale i tak lze s dostupnými nástroji ZPS dělat zajímavé věci! Čtěte v článku, který se stal osmým nejoblíbenějším v roce 2015.


V lednu loňského roku Nikon dávkoval novinky hned nadvakrát – vás zaujaly více ty první. Ano, tehdy se ohlašoval Nikon D5500 (viz 6. místo v tomto přehledu), setový telezoom pro DX zrcadlovky AF-S DX Nikkor 55–200 mm F4–5,6G ED VR II a špičková pevná – a neuvěřitelně kompaktní – třístovka, AF-S Nikkor 300 mm F4E PF ED VR.


Všechno se točí v kruhu – v březnu vás zaujalo ohlášení Nikonu D7200, jehož test si poté vysloužil třetí místo v čtenosti článků Nikonblogu za rok 2015. Co ještě Nikon představil v březnu minulého roku? Ultrazoom Nikon Coolpix P900 a bezdrátový mikrofon Nikon ME-W1. Ani jeden z těchto produktů jsme na Nikonblogu ještě netestovali, budeme to muset napravit.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *