Nejlepší z Nikonblogu – Top ten 2024 nadvakrát

Časy, kdy se každoročně představovaly klidně i desítky novinek, jsou pryč. Na kompaktní „krabičky na mýdlo“, které mezi novými produkty obvykle převažovaly, si dnes vzpomene jen málokdo. Co však zůstalo, je „rodinné stříbro“ – to nejlepší, co, v našem případě Nikon, vyvinul a vyrobil. Dnes jsou to bezzrcadlovky a jejich objektivy. Už to sice nejsou desítky novinek, ale o to větší mají hodnotu. Které produkty Nikonu, nebo spíše – které články obecně v minulém roce nejvíce „táhly“?

Nejlepší z Nikonblogu – Top ten 2024 nadvakrát


Čísla nelžou

Ke statistice lze přistupovat různými způsoby, v případě čtenosti článků za jeden rok pak minimálně dvěma: Můžeme zjistit absolutní pořadí bez ohledu na to, kdy byly články vydané, nebo udělat žebříček pouze těch článků, které vyšly v daném roce. Anebo oboje… a to jsem také učinil. Nejprve tedy suchá data.

Top 10 Nikonblog.cz 2024 – všechny články

  1. Nikon Z 6III na scéně. A ve velkém stylu!
  2. SnapBridge bez problémů: Jak spárovat fotoaparát s chytrým zařízením
  3. Když zlobí ostření – jak doladit autofokus u DSLR
  4. Pět let poté… Nikon Z 50II se představuje
  5. Oprašujeme: Rychlost závěrky ve videu srozumitelně
  6. Může se hodit: Z foťáku do mobilu bez drátu
  7. Nikon Z 50II poprvé v ruce
  8. Nikdy neříkej nikdy. Test objektivu NIKKOR Z 28–400 mm f4–8 VR
  9. Zlatý řez. Co jste o něm (možná) nevěděli
  10. Velké překvapení. NIKKOR Z 35 mm f/1,4 prakticky

 

Skoro půl napůl… šest článků, vydaných v roce 2024, které se týkají novinek v tomto roce uvedených na trh, a čtyři takříkajíc evergreeny Nikonblogu, z nichž článek Rychlost závěrky ve videu srozumitelně původně vyšel v roce 2013! :-) (Jen podotýkám, že nejde o celkovou čtenost, nýbrž o počet přečtení v roce 2024.)

Každopádně mezi novinkami vcelku nepřekvapivě dominuje Nikon Z 6III a výborně se umístil také Nikon Z 50II, o němž jsme poprvé psali v první třetině října – tudíž ze statistického pohledu je to velký úspěch. A také to „něco“ říká o tom, že DX mirrorlessy rozhodně nestojí na okraji zájmu.

Králové roku 2024 – Nikon Z 6III a Nikon Z 50II
Králové roku 2024 – Nikon Z 6III a Nikon Z 50II

Top 10 Nikonblog.cz 2024 – články vydané v roce 2024

  1. Nikon Z 6III na scéně. A ve velkém stylu!
  2. Pět let poté… Nikon Z 50II se představuje
  3. Může se hodit: Z foťáku do mobilu bez drátu
  4. Nikdy neříkej nikdy. Test objektivu NIKKOR Z 28–400 mm f4–8 VR
  5. Nikon Z 50II poprvé v ruce
  6. Velké překvapení. NIKKOR Z 35 mm f/1,4 prakticky
  7. Nikon Transfer 2 – jak stahovat fotky do počítače a vyznat se v nich
  8. Optická dokonalost: NIKKOR Z 600 mm f/6,3 VR S
  9. Mimochodem: O malé (ale i „velké“) světelnosti
  10. Mimochodem: Chvála nedokonalosti. A (možná) nechtěný marketing

 

V prvním žebříčku nechyběl ani nový „starosklíčkový“ NIKKOR Z 35 mm f/1,8 a ultrazoom NIKKOR Z 28–400 mm f4–8 VR, druhá statistika přidává ještě pevný teleobjektiv NIKKOR Z 600 mm f/6,3 VR S. Osobně mě – samozřejmě mile – překvapilo (podobně jako Karla Gotta na Slavících :-)), že vás zaujalo moje mudrování v blogu na blogu, rubrice Mimochodem, kdy se dva články z ní umístily na konci první desítky.

V očekávání

Statistiku máme za sebou, rok 2024 jakbysmet, tudíž nám nezbývá než se těšit na novinky roku nového. Co asi rok 2025 přinese? Já osobně nevím, a i kdyby ano, stejně bych to nevykecal :-) Nicméně nepochybuji o tom, že nás Nikon opět příjemně překvapí a jsem zvědav, čím.

Sdílej

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *