Absolutní vítěz je jen jeden. Kdo vyhrál Fotku měsíce Nikonblogu 2018?

První měsíc roku 2019 bude brzy za námi, nicméně my se ještě musíme zbavit jednoho dluhu z roku minulého. Ano, je jím vyhlášení absolutního vítěze soutěže Fotka měsíce Nikonblogu 2018. Porota složená ze zástupců společnosti Nikon neměla vůbec lehkou práci, protože všech dvanáct měsíčních výherců, respektive jejich fotografie, byly v minulém roce mimořádně kvalitní. Vítěz však může být jen jeden – taková jsou pravidla.

Staré moudro praví „Sláva vítězům, čest poraženým“. A my vás budeme trochu napínat, protože začneme nejprve onou ctí. Příslovečná čest patří Lucii Blaškové, která rok 2018 pěkně otevřela i uzavřela svým vítězstvím v lednovém a prosincovém kole. Stejná čest patří Tomáši Mähringovi za prvenství v únoru, Tiboru Cibirovi za březnové kolo, Lukáši Duranovi díky prvenství v kole dubnovém, Mii Feres za májovou street fotografii. A také Pavle Pražákové, která vyhrála červencové kolo, Marcelu Rebrovi za vítězství v zářijovém klání a konečně Anně Turkové v listopadovém kole.

Možná jste zjistili, že jsme vyjmenovali jen devět prvenství. Je to tak, jeden z autorů si totiž celkové vítězství v soutěži Fotka měsíce Nikonblogu 2018 vysloužil hned třemi měsíčními výhrami. Konec drahot – nechť zazní fanfáry – absolutním vítězem se stává Marian Kuric s fotografií High Hopes II!

High Hopes II

Marian Kuric naši soutěž válcoval natřikrát po dvou měsících. V šestém kole na téma Podzim zvítězil s fotografií High Hopes II – která se, jak už víte, zároveň stala absolutně nejlepším snímkem pro rok 2018 –, o dva měsíce později, v srpnovém tématu Léto, triumfoval černobílou sérií Samkov letný príbeh, a svůj fotografický um prokázal do třetice opět o dva měsíce později, fotografií Vo svetle v říjnovém kole s tématem Krajina.

Marian Kuric vyhrává poukaz na nákup fototechniky Nikon v hodnotě 30 000 Kč – a my mu srdečně gratulujeme. Výborná práce! Marian ovšem nebyl úspěšný jen v této soutěži. V loňském roce měl svoji fotografii také v Nikon kalendáři, a při té příležitosti jej vyzpovídal šéfredaktor slovenského Nikonblog.sk. Rozhovor čtěte zde.

Vítěznou fotografii tedy znáte, nyní se sluší představit ještě zbývající dva snímky, se kterými Marian Kuric v průběhu roku 2018 oslovil naši porotu. Zde jsou.

Samkov letný príbeh

Vo svetle

Teď je řada na vás

Soutěž Fotka měsíce Nikonblogu pokračuje dál i v roce 2019. Nezapomeňte ale, že jsme ji nově přesunuli z Flickru na Facebook (podrobnosti viz náš článek). Vaše příspěvky do lednového kola s tématem Černobílá fotografie aneb Aj čierna a biela sú farby, můžete ještě pár dní přidávat na facebookové stránce Nikonu zde. Neváhejte a zapojte se do tohoto fotografického klání už nyní!


Podrobné podmínky soutěže Fotka měsíce Nikonblogu najdete zde

Sdílej

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *