Rozžhavený srpen ve fotce měsíce Nikonblogu. Fotili jste… léto

Kdyby Česko mělo moře, chorvatská ekonomika by letos zkrachovala – vzhledem k tomu, jak žhavé léto u nás tento rok panovalo. Ostré slunce sice není zrovna nejlepším přítelem fotografů, nicméně i tak jste se s tématem srpnového kola naší soutěže – LÉTO – popasovali výborně.

A přestože je léto obvykle hodně barevné, v osmém kole soutěže JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu zcela s přehledem zvítězila fotografie černobílá. Tedy popravdě, byla to spíše série snímků s názvem Samkov letný príbeh autora, kterého už z naší soutěže (a nejen z ní, viz dále) můžete znát – Mariana Kurice. Protože ale oceňujeme pouze jednu fotografii, bylo třeba z jeho série vybrat „důstojného zástupce“. Všechny snímky se jmenují stejně, takže vítězem se stává prostě… Samkov letný príbeh.

Samkov letný príbeh

Marian Kuric do letního příběhu svého syna zařadil deset fotografií. Abyste nebyli ochuzeni, publikujeme ještě další tři snímky fotostory malého Samka. Autorovi navíc samozřejmě srdečně gratulujeme!

A ještě: Vtipnou shodou náhod jsem pár hodin před psaním tohoto textu otočil Nikon kalendář 2018 ze srpna na září. Ejhle! Kouká na mě krajinářská fotografie Mariana Kurice s názvem Rolling Stones (podívejte se zde). Tohle není náhoda! :-)

Samkov letný príbeh

Samkov letný príbeh

Samkov letný príbeh

Letní zvířena

Kromě toho, že je léto teplé či horké, fotografickou mluvou také velmi světelné, je to z mého pohledu též veselé či rozverné, nikoliv vančurovsky rozmarné roční období. Tudíž jsem byl zvědav, zda se v naší soutěži objeví také fotografie s humorným podtónem. Bylo jich bohužel sporadicky, ale alespoň dvě – vlastně skoro jediné dvě – stojí za zveřejnění.

Na cestách se potkáte s lecčím, co byste doma možná nenašli. Tomáš Máca vyfotil na korsické pláži opalující se krávu a Jana Kupčáková zase zahlédla v moři dva hrošíky. I když takoví by se našli i u českého rybníka…

na pláži

Hrošíci

Zvesela do září!

Astronomické léto sice končí až 23. září čili zhruba až za tři týdny, nicméně zejména my rodičové dětí školou povinných vnímáme jako jeho konec první dny, kdy se jich – tedy těch dětí – díky škole alespoň částečně po dlouhých dvou měsících zbavíme :-) Takže tady máme září a s ním nové téma soutěže JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu.

No a protože jste letní veselí nevytěžili dostatečně do hloubky, dáme vám novou šanci – tématem zářijového kola naší soutěže je jednoduše… HUMOR. Vaše vtipné, ironické, možná i sarkastické, nikoliv však jízlivé fotografie umisťujte jako obvykle do skupiny JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu na Flickru – zde. A jako vždy zdůrazňujeme, že je nezbytné snímky označit tagem – v tomto kole ve znění nikonblog092018.

Jen tak si vašich vtipných snímků všimne Julo Kotus, šéfredaktor slovenského Nikonblog.sk, který bude na začátku října vybírat vítěze. Ten obdrží pozornost v podobě nikoňáckého Dé pětkového hrnku a… postoupí do celoročního klání o poukaz na nákup fotovýbavy značky Nikon v hodnotě 30 000 Kč. Těšíme se na vaše fotografie!

Výhra pro vítěze říjnového kola soutěže JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu
Výhra pro vítěze říjnového kola soutěže JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *