T–minus jedenáct dní – Festival Fotoexpo 2016 je „na spadnutí“. A k tomu soutěž!

„Novorenesanční Národní dům na Vinohradech vybudovaný v roce 1894, patří k dominantám náměstí Míru“, tolik úvodní věta z odkazu Místo konání na webu FOTOEXPO.cz. Ano, přesně za 11 dní – 22. října 2016 – bude vinohradský Národní dům v Praze doslova napěchovaný fotografií, fototechnikou a osobnostmi z naší branže, které jsou připravené návštěvníkům předávat svoje zkušenosti, tipy a inspiraci na workshopech, jež tvoří gros 4. veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO.

T–minus jedenáct dní – Festival Fotoexpo 2016 je „na spadnutí“

FOTOEXPO s Nikonem

Na festivalu FOTOEXPO bude samozřejmě velmi zřetelně vidět i Nikon. Kromě stánku, kde si po celý den budete moci vyzkoušet nejnovější fototechniku Nikonu – a také si vyfotit modelku v našem fotoateliéru –, vás bude ve 12.50 h očekávat školitel Nikonu Michael Jurák, aby vás na svojí přednášce v Raisově sále seznámil s nejnovějšími technologiemi objektivů Nikkor.

Další program připravila také Nikon škola. Dvouhodinový workshop Základy ovládání zrcadlovek Nikon povede v sále č. 2 od 13.45 h Filip Barták, aby jej následně vystřídal v 16.00 h Richard Černohorský. O čem jiném by tento charismatický „Čechoslovák“ mohl povídat nežli o astrofotografii a nočním focení (čtěte rozhovor zde na Nikonblogu)…

T–minus jedenáct dní – Festival Fotoexpo 2016 je „na spadnutí“
Nikon na loňském ročníku Fotoexpa | Foto Drahomír Červenák

Na letošním FOTOEXPO 2016 se ale můžete potkat také například na besedě s fotografujícím hercem Hynkem Čermákem (rozhovor Nikonblogu zde), v pravé poledne pak bude na stejném místě v 16 hodin prezentovat svoji tvorbu vynikající fotožurnalista Roman Vondrouš (rozhovor Nikonblogu zde).

Z dalších osobností, které na festivalu FOTOEXPO 2016 nebudou chybět, můžeme namátkou jmenovat třeba Roberta Vana, lehce kontroverzního Jána Hronského, kterého „těší rafinovaná zvrhlost“, fotografa přírody, lektora a publicistu Michala Krause nebo například Slovenku Kata Sedlak, která „jen“ dokumentuje život svých dětí.

T–minus jedenáct dní – Festival Fotoexpo 2016 je „na spadnutí“
Nikon na loňském ročníku Fotoexpa | Foto Drahomír Červenák
Zachyťte život s Nikonem

V rámci partnerství Nikonu a FOTOEXPO 2016 vám navíc přinášíme nenáročnou fotografickou soutěž o zajímavé ceny. Fotografujete rádi s Nikonem, nebo máte kolem sebe techniku Nikonu, značku Nikon, nebo něco, co ji připomíná?

Nejlepší fotografie zveřejněte do 23. 10. 2016 na Instagramu, nebo Facebooku, a označte je správnými hashtagy #nikonfotoexpo, #jsemnikon, @nikon_cz_sk.

Už 24. 10. 2016 se dozvíte, jestli jste vyhráli jednu z cen.

Co můžete vyhrát?

Digitální fotoaparát Nikon Coolpix S7000poukaz Nikon škola v hodnotě 2 000 Kč na nákup kurzů na www.nikonskola.cz.

Nikon Coolpix S7000

Poukaz Nikon škola v hodnotě 2 000 Kč na nákup kurzů na www.nikonskola.cz.

Nikon škola – poukaz

Kniha Mistrovství práce s DSLR, Roman Pihan – Limitovaná edice Nikon 2016.

Mistrovství práce s DSLR

Podrobné podmínky soutěže Zachyťte život s Nikonem najdete zde.

Výhodné předplatné

Do data konání FOTOEXPO 2016 zbývá o něco více než týden, využijte možnosti zvýhodněného předplatného na vstupné v ceně 250 Kč – na webu GoOut, vstupenky lze také zakoupit osobně v Praze ve Freshlabels Store, v Brně v Indies na Poštovské ulici nebo v Plzni v Depu 2015. Pozor, na některé workshopy je třeba zakoupit vstupenku nad rámec základního „vlezného“ – podrobnosti najdete na webu FOTOEXPO.cz.

T–minus jedenáct dní – Festival Fotoexpo 2016 je „na spadnutí“
Nikon na loňském ročníku Fotoexpa | Foto Drahomír Červenák

Podrobné informace o festivalu FOTOEXPO najdete na webu akce

Sdílej

Jeden komentář

  1. Je to od vás opravdu velmi milé, že posíláte pozvánky na akci takového významu večer před zahájením, konkrétně ve 21.26 hodin.

    Jiří Janda, Frýdek-Místek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *