Silvestrovský přehled nejčtenějších článků Nikonblogu v roce 2014

Je to k nevíře, ale co se týče charakteristiky nejčtenějších článků, opakuje se situace z loňska – pouhé tři články z TopTen 2014 se netýkají „hardwaru“, tedy fotoaparátů nebo objektivů. I když… Čemu se vlastně divím? Nikon je výrobcem špičkové fototechniky a my o ní také nejvíce píšeme. Takže je to vlastně logické, nikoliv neobvyklé.

Největší senzací je tedy první místo recenze Nikonu D7100, která první desítku zahajovala také v loňském roce! Tento článek vyšel v dubnu 2013 a je absolutně nejčtenějším na Nikonblogu v celé jeho krátké historii. Nemám sice k dispozici prodejní čísla Nikonu, ale evidentně to také svědčí o tom, že samotný Nikon D7100 je skvělá zrcadlovka, o kterou je nebývalý zájem. Pojďme se však nyní podívat na všechny články z první desítky roku 2014.

Nikon D7100

Co k tomu dodat? Jde prostě o hvězdu Nikonblogu i celého Nikonu. Český čtenář miluje Nikon D7100 už dva roky. Jestlipak se v roce 2015 objeví jeho nástupce?

Videosoutěž Jsem život v pohybu

Tak moc jste chtěli Nikon D5300 nebo vás zajímala spíše soutěžní videa? Ať tak či tak, jisté je, že velká videosoutěž roku 2014 vás oslovila tak, že článek o ní skončil na skvělém druhém místě v TopTen 2014.

Jsem prezentace

Tento článek je na třetím místě vlastně tak trochu neoprávněně – na rozdíl od ostatních byl totiž dvanáctkrát aktualizován pro každý měsíc roku. Nicméně jasně říká, že o prezentační akce Nikonu se zajímáte a rádi si na nich osaháte vysněnou techniku. O možnosti „pokecu“ se stejně zapálenými odborníky Nikonu ani nemluvě…

AF-S Nikkor 58 mm F1,4G

Ne, osmapadesátka skutečně není mainstreamový objektiv. Je to drahé, ale naprosto špičkové sklo s kresbou a bokehem, který se dá srovnávat jen s dálkoměrnými legendami. AF-S Nikkor 58 mm F1,4G vytváří dokonalou 3D iluzi i u „obyčejné placaté“ fotografie.

AF-S Nikkor 35 mm F1,8G

Nový 35mm objektiv se světelností F1,8 je na rozdíl od předchozí osmapadesátky cenově dostupný – ovšem to nic neubírá na jeho kvalitách. Jde o skvělé sklo s ohniskem, bez něhož si já osobně nedovedu vůbec představit fotografovat. Navíc jej lze smysluplně využít i na DX zrcadlovkách. Co víc si přát?


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *