S foťákem na video, s Nikonem na YouTube

Když napíši, že moderní fotoaparáty jsou co do funkčnosti nebo chcete-li rolí stejně tak foťáky jako zároveň i videokamerami, neobjevím Ameriku a budu jenom opakovat to, co jsem sám už napsal několikrát, nehledě k tomu, že stejně to udělaly stovky dalších psavců přede mnou. Jisté ale je, že nikdy nebyla tvorba videoobsahu tak dostupná všem zájemcům, jak je dnes. Youtubové kanály nejen vlogerů, ale i velkých firem se tak plní novým multimediálním obsahem den co den… a Nikon není výjimkou. Pojďme se podívat na tři novinky.

Z SHOW pokračuje

O sérii Z SHOW, kterou se svým týmem tvoří a uvádí Honza Kozák, jsem se už zmiňoval v předchozí upoutávce na nová youtubová videa Nikonu, dnes budeme pokračovat. Do třetího dílu si Honza pozval fotografku se zajímavou specializací, Julii Vrabelovou. Co, že je oním zajímavým tématem této autorky? Focení u filmu. Ano i při natáčení filmů se uplatní profese fotografa. Ostatně s Julií jsem i já před lety dělal rozhovor zde na Nikonblogu – čtěte zde. No a co se od té doby změnilo, to se dozvíte v následujícím videu.


Nadšení pro noční oblohu

S Richardem Černohorským – fotografem, který pro změnu miluje noční oblohu, jsem rozhovor na Nikonblogu také dělal, a také to už je pár let zpátky :-) Richardův entuziasmus se však od té doby nezměnil, lépe řečeno, mám takový pocit, že ještě o level až dva narostl. Ne každý fotograf umí s takovým nadšením vyprávět o své práci. Pokud vás Richardovo zaujetí tak trochu nakazí, měli byste vědět, že se s ním můžete osobně potkal na některém z kurzů Nikon školy, věnovaném samozřejmě focení noční oblohy.


Z moře ven pro Nikon Z fc

No a do třetice zde mám ještě jednu upoutávku na video s fotografem, se kterým jsem dělal rozhovor na Nikonblogu. Tentokrát jen dva roky zpátky :-) Tím autorem je ambasador Nikonu George Karbus, karlovarský rodák, žijící na pobřeží Irska. George čili Jirka je normálně se svým fotoaparátem doma více v moři nežli na souši, nicméně v tomto případě prezentuje nový stylový DX mirrorless Nikon Z fc, takže jej výjimečně neuvidíte v neoprénu s ploutvemi a potápěčskou maskou, ale v civilním oděvu.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *