Týden a konec! Uzávěrka 4. kola Fotky Nikonblogu se blíží

Ani jsme se nenadáli, a pomalu je tu konec prázdnin. Většinu školáků to moc netěší, zato mnozí jejich rodičové blížící se začátek školního roku vítají :-) Na Nikonblogu nás to ale nemusí trápit, my máme jiný „problém“. S koncem srpna vyprší čas, vyhrazený pro 4. kolo soutěže Fotka Nikonblogu. Stejně jako prázdniny mají dva měsíce, také každé naše soutěžní kolo trvá tuto dobu. Je na čase se pomalu chystat na páté, předposlední klání. Ale… 4. kolo ještě týden trvá, takže neváhejte, a pokud jste ještě svoje fotografie nepřihlásili, máte nejvyšší čas.

Oživme si tedy zadání 4. kola Fotky Nikonblogu – téma zní:


Reportáž z cest (série)


Cestovatelská reportáž, to je téma, kterým se snad každý člověk, který se od svého foťáku nemůže odloučit, někdy zabýval. Kde jinde se nejvíce fotí, než na cestách, že ano? Čtvrté kolo má oproti ostatním jednu zvláštnost. Nebudeme hodnotit pouze jeden snímek, ale sérii fotografií od 5 do 9 fotek, přičemž každý autor má možnost vložit do soutěže dvě takovéto série.

Podrobné zadání 4. kola Fotky Nikonblogu najdete v tomto článku. V průběhu léta jsme pro vás se slovenským kolegou Julem Kotusem také připravili dva tématické články – 15 tipů pro cestovatelskou reportážní fotografii a Reportáž a popisky. Aneb o informacích, které ze samotné fotky vyčíst nelze. Třeba vám přijdou k duhu.

Jako v každém kole, i nyní přijímáme do soutěže také archivní fotografie. Pokud jste tedy z jakýchkoliv důvodů neměli toto léto možnost cestovat, nic se neděje – sáhněte do svého archivu – jistě se tam výborné fotografie najdou.

Nyní už zbývá jen vás navnadit některými „konkurenčními“ fotografiemi, tedy snímky autorů, kteří přihlášení svých cestovatelských sérií nenechali na poslední chvíli. Zveřejňujeme vždy jen jeden snímek ze série, na ostatní se můžete podívat v příspěvku na facebookové stránce Nikon, kam se také soutěžní fotografie vkládají.

Pepa Chose Fainl: Ze série Noční zmrzka v Mikulově
Pepa Chose Fainl: Ze série Noční zmrzka v Mikulově
Michaela Vozkova Razkova: Ze série Benátky
Michaela Vozkova Razkova: Ze série Benátky
Mia Feres: Ze série Paříž
Mia Feres: Ze série Paříž
Jiří Linhart: Ze série Orlí lovci – Mongolsko
Jiří Linhart: Ze série Orlí lovci – Mongolsko
Jan Kočičák Kočí: Ze série Pustevny
Jan Kočičák Kočí: Ze série Pustevny

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *