14 dní Nikonblogu – o čem jsme psali v první půlce června

Než se nadějeme – ano, už tuto neděli – nastane letní slunovrat. Fotografové vyrážejí do přírody za dobrým světlem, nikdo nechce přijít o svůj nejlepší záběr. Abyste ale zároveň nepřišli ani o články na Nikonblogu, které pro vás píšeme po celý rok s neutuchající intenzitou, připravili jsme novou rubriku nazvanou 14 dní Nikonblogu, v nímž shrneme vše, co se na našem webu za dva týdny událo. První půle června je za námi, čtěte, co jste možná zameškali. Není toho mnoho, to zvládnete bez potíží…

Lausitz jedenácti
„Lausitz jedenácti“ – nová výstava v Nikon Photo Gallery

Až do 19. července si můžete v pražské Nikon Photo Gallery prohlédnout výstavu s poněkud tajemným názvem „Lausitz jedenácti“. Jaké téma zpracovalo jedenáct fotografů, jejichž snímky jsou součástí této záhadné expozice? Čtěte v naší upoutávce.

A pozor! Tento čtvrtek 18. června se také v Nikon Photo Gallery koná beseda s jednou z autorek výstavy, Ester Havlovou. Podrobnosti se dozvíte zde.

Jeden obrázek za 1 000 slov – druhé dějství: Malá mořská víla
Jeden obrázek za 1 000 slov – druhé dějství: Malá mořská víla

V rámci projektu Pictures Worth 1 000 Words čili Jeden obrázek řekne více než tisíc slov oslovil Nikon prozatím tři fotografy, kteří měli za úkol nikoliv jedním snímkem, ale čtveřicí fotografií ztvárnit jednu z klasických pohádek. Jak dopadla Andersenova Malá mořská víla v podání španělské fotografky Cristiny de Middel, se dočtete v našem článku.

Sdružený náhled v Capture NX-D
Funkce, o kterých jste možná nevěděli, ale určitě je chcete znát – VI. díl – sdružený náhled v Capture NX-D

Oblíbený seriál Funkce, o kterých jste možná nevěděli, ale určitě je chcete znát se přehoupl do šestého dějství. A poprvé je věnován softwaru pro zpracování fotografií – Capture NX-D. Že nevíte, co je to sdružený náhled? Článek vám vše prozradí.

Tomáš Halász
Fotoreportérem od třinácti let. Tomáš Halász, ambasador Nikonu na Slovensku v rozhovoru pro Nikonblog.cz

Tomáš Halász je stoupající hvězdou slovenského fotožurnalismu a dokumentu. Rozhovor s tímto fotografem patří k nejpovedenějším na Nikonblogu, určitě si jej nenechte ujít.

Nikon Cashback
Letní cashback Nikonu ve znamení DX

Chystáte se před letními toulkami obnovit svou fotografickou výbavu? V tom případě máte až do 31. července jedinečnou příležitost získat část svých investic nazpět, a to díky akci Nikon Cashback!


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *