Vybíráme z Nikon školy: Portrét v dobrém světle s Lenkou Hatašovou

Portrét je klasickým fotografickým žánrem a zároveň evergreenem, který se nikdy neomrzí. Portrétistou se však jen málokdo narodí, nafotit dobrý portrét se zkrátka musí fotograf naučit (ne, že by to neplatilo i u ostatních žánrů). Spousta výborných autorů je samouky, mnozí ale raději vsadí na rady zkušených fotografů nebo fotografek. Jednou z takových je bezesporu Lenka Hatašová. Autorka, která se od práce fotoreportérky v nových porevolučních médiích, nakonec našla v roli uznávané fotografky slavných lidí, hereček a herců, zpěváků, zpěvaček, zkrátka celebrit. 

Chcete se naučit fotit portréty od ambasadorky Nikonu, která fotografii vnímá v jejím přesném výkladu, jako malbu světlem? Není problém, Nikon škola vám to umožní díky kurzu Portrétní fotografie v ateliéru.

Foto Lenka Hatašová
Foto Lenka Hatašová

Klíčové slovo: světlo

Wikipedie praví, že motto je „fráze nebo skupina slov, která vyjadřuje motivaci nebo záměr člověka či skupiny lidí. Motto může být heslo, citát nebo jiná sentence.“ Mottem kurzu Portrétní fotografie v ateliéru není nic o kráse modelu, jeho výrazu či mejkapu. V úvodu na webu Nikon školy si k němu můžete přečíst toto:

Světlo je velmi mocným nástrojem v rukou fotografa. Dokáže vše odhalit, být kruté i nemilosrdně pravdivé, ale stejně tak i laskavé, lichotící a přirozenou krásu podtrhávající. Světlo je jedním z nejdůležitějších prvků fotografie. A právě proto je potřeba se s ním naučit správně pracovat a použít ho ve svůj prospěch. Teprve s jeho pomocí, podpořenou správnou volbou objektivu, zvoleného úhlu záběru a pózy, fotograf vytvoří něco více než pouhou podobu fotografované osoby.

Je třeba k zaměření kurzu Portrétní fotografie v ateliéru ještě něco dodávat? Dalo by se říci, že nikoliv, ale přece jenom. Fakta :-)

Foto Lenka Hatašová
Foto Lenka Hatašová

Workshop Portrétní fotografie v ateliéru pod vedením Lenky Hatašové se koná v pátek 27. 3. 2020, od 11.00 do 18.00 h v sídle společnosti Nikon, v Praze na Zbraslavi (K Radotínu 15, Praha- Zbraslav). Jestli si nyní říkáte, že je ještě dost času, tak jste na omylu. O tento kurz je velký zájem, a kapacita je omezená počtem osmi účastníků – to proto, aby se vám lektorka mohla takříkajíc cele věnovat. Takže neváhejte! Podrobné informace a registrace na kurz najdete zde.

Foto Lenka Hatašová
Foto Lenka Hatašová

Další kurzy Nikon školy najdete zde

Přečtěte si také rozhovor s Lenkou Hatašovou


Foto Lenka Hatašová
Foto Lenka Hatašová

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *