V klasickém kabátu: Nikon Z fc Black Edition a NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

Za mých mladých let, když ještě foťáky měly páčku na natahování filmu, bylo vcelku běžné, že se – zejména ty „lepší“ modely – dělaly ve dvou barevných provedeních: černé a černostříbrné. Třeba takový Nikon FM2, coby špičková kinofilmová zrcadlovka 80. a 90. let minulého století. Coby majitel celočerné verze jsem kolegům, kteří vlastnili černostříbrné provedení, samozřejmě tvrdil, že černá je lepší a dělá i lepší fotografie :-) No a nyní se, jak se zdá, tento trend vrací – po první černostříbrné verzi přichází na trh také celočerný Nikon Z fc, a s ním i objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 v retro designu, pro tento fotoaparát přímo určeném.

Tisková zpráva

Amsterdam, Nizozemsko, 9. listopadu 2022: Společnost Nikon dnes rozšířila svoji nabídku o dva nové výrobky, které byly inspirovány oblíbenými historickými modely značky. Řadu produktů rozšiřuje černá verze ikonického fotoaparátu Nikon Z fc a objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) – univerzální, kompaktní a lehký objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vynikající kvalitou obrazu. Oba uvedené produkty kombinují inovativní technologie, které jsou synonymem pro řadu Nikon Z, a působivý design ve stylu retro. 

Nikon Z fc Black Edition
Nikon Z fc Black Edition

Mirrorless fotoaparát Nikon Z fc byl prvním modelem řady Z, který v sobě spojuje „historický“ design s pokročilými technologiemi bezzrcadlovek – je ideální pro fotografování a záznam videa a jeho uživatelé jsou hrdými majiteli. Po vysoce úspěšné stříbrné verzi uvedené v loňském roce vychází Nikon vstříc zákazníkům uvedením černé verze, která je určena exkluzivně pro Nikon Store a odráží ambice společnosti Nikon oslovit ještě více fotografů nadčasovým fotoaparátem Z fc. Nikon Z fc Black Edition bude navíc nabízen v šesti nových barevných variacích – celkem tedy bude k dispozici 12 barevných variací stříbrné a černé verze fotoaparátu Z fc.


Předpokládaná prodejní cena

25 490 Kč

Dostupnost na trhu

konec listopadu 2022


Nikon Z fc – v podrobné recenzi Nikonblogu

Nikon Z fc – v podrobné recenzi Nikonblogu

NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

Objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) s lehkou konstrukcí a vynikající optickou výkonností je ideální pro fotografování portrétů a jiných statických objektů, na uživatele zapůsobí v každé situaci. Pevná světelnost f/2 umožňuje fotografům dosahovat vynikající reprodukce neostrých míst obrazu a 40mm standardní ohnisková vzdálenost umožňuje zdůraznit fotografovaný objekt.

NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)
NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

Objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) rovněž nabízí vnější design odvozený od klasických objektivů NIKKOR, které byly na trhu ve stejné době jako filmový fotoaparát Nikon FM2 – historický model, který byl inspirací pro design přístroje Z fc. Jeho příchod rozšiřuje nabídku objektivů, které se hodí pro retro design fotoaparátu Z fc. 

Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti objektiv nejen dobře vypadá, ale je také ideální pro lidi, kteří jsou stále v pohybu. Rychlé a přesné automatické zaostřování a tělo odolné proti prachu a kapající vodě navíc umožňují skloubit používání objektivu s libovolným životním stylem a zvýšit tak radost z fotografování. 

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

  • Využívá tradiční design, který ladí s fotoaparátem Z fc, převzatý z klasických objektivů NIKKOR uvedených na trh přibližně ve stejné době jako fotoaparát Nikon FM2.
  • Vysoká světelnost f/2 a 9lamelová irisová clona poskytují nádherný jemný bokeh (reprodukci neostrých míst obrazu).
  • Ohnisková vzdálenost 40 mm nabízí standardní obrazový úhel ideální pro fotografování portrétů, momentek a další objektů v široké škále scén.
  • Po nasazení na fotoaparát se snímačem APS-C/DX bude ohnisková vzdálenost ekvivalentní 60 mm. 
  • Kompaktní a lehké provedení s celkovou délkou přibližně 45,5 mm a hmotností přibližně 170 g.
  • Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,29 m umožňuje přiblížení k objektu.
  • Využití krokového motoru STM umožňuje rychlé a přesné automatické zaostřování s tichými provozními zvuky při zachování kompaktních rozměrů těla.
  • Konstrukce odolná proti prachu a kapající vodě pro jistější použití na libovolných místech.
  • Ovládacímu prstenci lze přiřadit funkce jako nastavení clony a korekce expozice.
  • Konstrukce přizpůsobená záznamu videa s extrémně tichým provozem, účinným potlačením změny velikosti obrazu při přeostřování a stabilní expozicí.

Předpokládaná prodejní cena

8 490 Kč

Dostupnost na trhu

leden 2023


NIKKOR Z 40 mm f/2 – test Nikonblogu

Nikkor Z 40 mm f/2 – druhý „malý“ v testu Nikonblogu

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *