Uzávěrka 1. kola Fotky Nikonblogu je za dveřmi!

Z mého pohledu to sice bylo nedávno, kdy jsme vyhlašovali nový ročník fotografické soutěže Fotka Nikonblogu, nicméně od té doby už skutečně uplynuly téměř dva měsíce, a první kolo se tak chýlí ke svému konci. Ano, všichni víme, že únor je kratší nežli ostatní měsíce roku, ale s tím jaksi nic nenaděláme :-) Každopádně všichni, kteří jste ještě svoje fotografie do 1. kola neposlali, máte poslední týden na to, abyste to napravili. To stihnete v pohodě!

Klasika v černobílé

Tématem 1. kola je Černobílý portrét. Podrobné zadání, včetně podmínek soutěže, najdete v tomto článku. Pro ty z vás, kteří záměrně nehledají vhodné snímky ve svém archivu, nebo je tam zkrátka nemají – a proto tedy pro jednotlivá kola tvoří „čerstvé“ fotografie, jsme s mým slovenským kolegou Julem Kotusem připravili k tématu Černobílá fotografie dva návodné nebo chcete-li edukativní články: Jeden víceméně technický, týkající se vhodných ohnisek objektivů a tedy perspektivy záběru – Proč zrovna 85 mm? Portrétní ohnisko klasicky. Druhý článek Černá a bílá v portrétu pak pojednává o světle, kontrastu a dalších parametrech černobílé fotografie ve vztahu ke klasickému žánru, kterým portrét nepochybně je. Čtěte, koukejte na ukázky, ale hlavně foťte a posílejte své snímky soutěže Fotka Nikonblogu.

Inspirace i pobídka

Jako vždy v podobné upoutávce, na závěr zveřejňujeme několik fotografií autorů, kteří už své snímky do soutěže poslali. Abyste se mohli jak inspirovat, tak i třeba vymezit – a dělat to jinak –, nebo jednoduše, aby vás to popíchlo k vlastní tvorbě :-) Autoři tří nejlepších fotografií každého kola automaticky postupují do celoročního finále, v němž se „hraje“ o krásný Nikon Z fc s objektivem Nikkor Z 28 mm f/2,8 SE.

Těšíme se na vaše černobílé portréty!

Foto Sandra Wija
Foto Sandra Wija
Foto Lenka Zavadilová
Foto Lenka Zavadilová
Nella | Foto Martin Pyš
Nella | Foto Martin Pyš
21 dnů | Foto Zdeněk Kopecký
21 dnů | Foto Zdeněk Kopecký
Vídeňský kočí | Foto Pauline Zipper
Vídeňský kočí | Foto Pauline Zipper

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *