Týden do konce říjnové Fotky měsíce! Maximálně sedm dní do konce minimalismu

Říká se, že v jednoduchosti je krása, a byť toto rčení neplatí absolutně, mnoho pravdy v něm samozřejmě je. A právě v jednoduchosti do značné míry spočívá také téma říjnového kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu. Jistě to sami víte, ale raději se připomínáme – do konce října zbývá už jen týden. Stejnou dobu tedy máte zároveň i na to, abyste poslali svoji fotografii nebo více snímků do jednoho z posledních kol naší soutěže na téma:

Když stačí málo

Minimalismus ve fotografii

Minimalismus je zjednodušení. Neznamená to, že si nějakým způsobem usnadníte pořízení fotky nebo třeba zjednodušíte výbavu tak, že budete fotit jen jedním objektivem. Nejde dokonce ani o to, aby na snímku bylo zachyceno co nejméně věcí, lidí, objektů (i když tomu tak často bývá, a není to chyba). Jedná se zkrátka o minimalizaci výrazových prostředků. Ovšem takové zjednodušení, které je účelné – které záběru dodá skryté kouzlo, významový přesah nebo třeba „jen“ výtvarné pojetí. Není to tak jednoduché, jak se může zdát, ale vy to zvládnete! :-)

Svoje fotografie vkládejte jako obvykle do příslušného příspěvku na facebookové stránce Nikonu – najdete jej zde. Nezapomeňte je označit tagem #nikonblog102019, a pak už se můžete těšit na vyhodnocení 10. kola, které zveřejníme na začátku listopadu. Autor nejlepší minimalistické fotografie získává monopod Nikon a postupuje do celoročního finále o poukaz na fototechniku značky Nikon v hodnotě 30 000 Kč.

Nikon monopod

Mnozí vaši kolegové již svoje minimalistické fotografie do soutěže poslali. Jako obvykle proto – abychom vás ostatní navnadili k tomu, být ještě lepší :-) – jich několik už nyní (bez nároku či spíše příslibu na pozdější hodnocení) publikujeme. A jen dodáváme to, co jsme již psali ve vyhlášení tématu říjnového kola:

Minimalismus není žánr, je to způsob vyjadřování. Jinak řečeno, minimalisticky lze pojmout fotografii v podstatě jakéhokoliv žánru – portrétu, makra, street fota, krajinářské fotografie, zátiší…

Foto Radana Kuchařová – Okna
Foto Radana Kuchařová – Okna
Foto Patrik Vlach – Labutí jezero
Foto Patrik Vlach – Labutí jezero
Foto Zděnek Puš
Foto Zděnek Puš

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *