Týden a konec! Uzávěrka 2. kola Fotky Nikonblogu se nezadržitelně blíží

Zatímco světlo je takříkajíc existenciální podmínkou fotografie, stín je jeho důsledkem, odvrácenou stranou, kontrastem a kořením snímku. Tak, jak k sobě neoddělitelně patří světlo a stín, podobné pouto má k těmto dvěma esencím také samotná fotografie. A Světlo a stín je také tématem druhého kola naší fotografické soutěže Fotka Nikonblogu… které má za týden uzávěrku! Je to tak, za týden končí měsíc duben a tím i možnost posílat fotografie do druhého kola naší soutěže. 

Po pravdě musím napsat, že jsem si zatím ještě na dvouměsíční periodicitu nějak nezvykl – trochu mi chybí každoměsíční vyhodnocení vašich snímků :-) Ale soudě podle prvního kola, a také podle prozatímní účasti v kole druhém, prodloužení jednotlivých kol soutěži jenom prospělo, tudíž si nebudu stěžovat.

Z 50 ve hře

Téma Světlo a stín není žánrově vyhraněné, proto můžete posílat fotografie jakékoliv „disciplíny“. Stejně tak barevnost či snad formát nehrají roli. Světlo a stín dokáže čarovat jak v jednoduché paletě škály šedé, tak i hýřící barvami celého viditelného spektra. Pokud jste tedy ještě svoje fotografie do 2. kola Fotky Nikonblogu ještě neposlali, pusťte se do toho. Veškeré podrobnosti k aktuálnímu tématu najdete v úvodním článku zde.

Jen dodávám, že vždy tři autoři nejlepších snímků dílčího kola získávají drobný upomínkový předmět Nikonu (v tomto kole powerbanku Nikon), a zároveň automaticky postupují do celoročního finále o Nikon Z 50 se základním zoomem Nikkor Z DX 16–50 mm f/3,5–6,3 VR. Tak neváhejte!

Jako tradičně uvádíme několik fotografií od účastníků aktuálního kola naší soutěže, kteří již svoje snímky poslali. Inspirujte se, ale zároveň buďte sami sebou! :-)

Foto Jan Zmrzla Zmrzlík
Foto Jan Zmrzla Zmrzlík
Foto Lucie Hlobilová Bartová
Foto Lucie Hlobilová Bartová
Foto Dominik Veringer
Foto Dominik Veringer
Foto Eva Dneboská
Foto Eva Dneboská
Foto Janie Carlyann Lachmanová
Foto Janie Carlyann Lachmanová

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *