Tajemná Praha Richarda Horáka v Nikon Photo Gallery

Do minulé neděle jste měli možnost podívat se v pražské Nikon Photo Gallery na padesát semifinálových – a samozřejmě tím i na tucet finálních – fotografií Nikon kalendáře 2018. Pokud jste výstavu zmeškali, nabízíme vám pohled alespoň na finální sérii – snímky najdete v našem článku zde na Nikonblogu. Výstava Nikon kalendář 2018 je však za námi, galerie Nikonu však „jde“ dál. Zapište si do svých kalendářů: Od tohoto čtvrtka 25. 1. 2018 bude otevřená výstava fotografa Richarda Horáka s názvem Tajemná Praha.

Tajemná Praha / Mysterious Prague | © Richard Horák: Zasněžená Nerudovka / Snowfall in Neruda street
Tajemná Praha / Mysterious Prague | © Richard Horák: Zasněžená Nerudovka / Snowfall in Neruda street
Tisková zpráva

Výstava je průřezem autorovou tvorbou  a představuje soubor přibližně 60 fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem. Tajemná Praha je jeho druhou velkou výstavou, první se uskutečnila na půdě Senátu České republiky v roce 2014. Autor se od roku 2012 účastní soutěže Praha fotografická, kde každoročně získává za své fotografie Prahy ocenění.

V témže roce začíná fotografovat pro Arcibiskupství pražské a od roku 2015 fotografuje pražské památky pro Pražskou informační službu. V roce 2016 se jeho fotografie do mlhy zahaleného Karlova mostu při východu slunce stala součástí prestižního Nikon kalendáře. V říjnu 2017 se mu podařilo zvítězit s fotografií Tajemná Praha ve světové soutěži Trierenberg Super Circuit v rakouském Linci, kde získal zlatou medaili v kategorii Sunrise and Sunset.

Tajemná Praha / Mysterious Prague | © Richard Horák: Magnolie u Strahovského kláštera / Magnolia at the Strahov Monastery
Tajemná Praha / Mysterious Prague | © Richard Horák: Magnolie u Strahovského kláštera / Magnolia at the Strahov Monastery

Richard Horák vystudoval stavařinu, fotografovat se učil pouze jako amatér od svého otce a kolegů fotografů. Jeho velkým vzorem byl fotograf Prahy doc. Ing. Jiří Všetečka.

„Miluju svoje rodné město, Prahu, a proto ji tak rád fotím. Nejsem vysloveně ranní ptáče, ale pokud chcete vyfotit Prahu v plné kráse, musíte ji složit poklonu tím, že k ní přijdete v době, kdy se rozednívá, kdy je po ránu mladá, nádherná a ochotná vám svoje kouzlo ukázat alespoň na krátký okamžik… Všude je klid, jen občas se pár opilců vrací odkudsi, ťukají si na čelo, když vás vidí se stativem, zazpívají a potácejí se dál… Fotím Prahu ráno i večer, zdola i shora. Snažím se hledat a občas i nacházím místa, odkud ještě není tolik okoukaná…“, vyznává se Richard Horák ze své lásky k Praze.

Od roku 2016 je Richard Horák členem Asociace profesionálních fotografů České republiky. Od roku 1985 až do dnešních dnů fotografuje pouze fotoaparáty Nikon.

Tajemná Praha / Mysterious Prague | © Richard Horák: Podzim na pražském nábřeží / Autumn at Prague Embankment
Tajemná Praha / Mysterious Prague | © Richard Horák: Podzim na pražském nábřeží / Autumn at Prague Embankment

Kde

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno:
Úterý–neděle: 12–19 hodin
Vstup zdarma

Kdy

od 25. 1. do 4. 3. 2018

Fotografie z výstavy Tajemná Praha

Sdílej

Jeden komentář

  1. Z těchto překrásných fotografií dýchá nejdůležitější věc na světe Láska. Veliká krása. … Moc děkuji V.H.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *