Nikon kalendář 2018 je na světě! Máte v něm také svoji fotografii?

Ve středu 13. 12. 2017 proběhlo vyhlášení výsledků 9. ročníku fotografické soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Soutěž na téma 100 let s Nikonem probíhala od 1. září do 31. října 2017 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným, členem Asociace profesionálních fotografů ČR a kurátorem Nikon Photo Gallery, vybrala z celkového počtu 2 579 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2018.

Vítězná fotografie Nikon kalendáře 2018 | Foto Miloš Nejezchleb (Consumer society)
Vítězná fotografie Nikon kalendáře 2018 | Foto Miloš Nejezchleb (Consumer society)

Kalendář pokřtil zástupce centra ARPIDA se sídlem v Českých Budějovicích Mgr. Jaromír Novák, vedoucí osobní asistence společně s hercem a režisérem Jiřím Mádlem. Centrum ARPIDA poskytuje komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným a kombinovaným postižením a výtěžek z letošní soutěže poputuje právě k nim.

Jiří Mádl křtí Nikon kalendář 2018
Jiří Mádl křtí Nikon kalendář 2018

Po křtu následoval prodej vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2018, ale i dalších semifinálových fotografií, přítomným hostům. Fotografie bude možné také zakoupit prostřednictvím stránek www.nikon-kalendar.cz. Cena jedné fotografie je 2 500 Kč. Výtěžek z prodeje fotografií pro Centrum ARPIDA bude věnován klientům centra na cestu k moři v roce 2018. V Centru ARPIDA se natáčely některé scény filmu Jiřího Mádla Pojedeme k moři, na kterém se Nikon partnersky podílel. Snem hlavního hrdiny byla cesta k moři s celou rodinou. Díky tomuto projektu Pojedeme k moři II a díky fotografům, kteří do soutěže přispěli svými fotografiemi, se pobyt u moře stane dostupným dalším dětem z Centra ARPIDA.

Společnost Nikon navíc věnuje v roce 100. výročí centru ARPIDA finanční dar ve výši 100 000 Kč.

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2018 jsou: Miloš Nejezchleb (Consumer society), Pavel Šmejkal (Podivná šachovnice), Ivan Svatoš (Nekonečná řeka), Lukáš Ďúran (Flowers), Ondrej Medveď (Hlavou v oblakoch), Martin Weiss (Zákoutí Šumavy), Věra Smolíková (Divoká jízda), Lucie Drlíková (Follow your inner light), Marian Kuric (Rolling Stones), Miroslav Bárta (Woknous), Jaroslav Hora (Bílá krása – Páv korunkatý), Matěj Třasák (Skiing in the sky).

Absolutním vítězem soutěže se stal Miloš Nejezchleb s fotografií Consumer society. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč.

Nikon kalendář 2018

Vyhlášením výsledků byla v NIKON PHOTO GALLERY zahájena výstava semifinálových fotografií, která potrvá do 21. ledna 2018. Galerie je otevřena pro veřejnost na adrese Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana, vždy od úterý do neděle mezi 12. až 19. hodinou.

Do soutěže NIKON KALENDÁŘ 2018 se přihlásilo celkem 882 soutěžících, kteří zaslali 2 579 fotografií. Nejmladšímu účastníkovi bylo 15 let a nejstaršímu 87 let. Nejvíce soutěžních fotografií, v počtu 207, bylo pořízeno fotoaparátem Nikon D7000. Pouze 37 přihlášených fotografií bylo vyfoceno analogovými fotoaparáty.


Více o tomto projektu naleznete na www.nikon-kalendar.cz

Fotografie z vernisáže Nikon kalendáře 2018

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *