Skate The Line – Max Habanec na fotografiích Dana Vojtěcha. A možná přiletí i oktokoptéra…

Sledovat tvorbu Dana Vojtěcha je velmi příjemné – nezavalí vás obrovskou hromadou digitálního balastu – naopak si budete moci vychutnávat pečlivě promyšlené fotografie, pořizované zejména v poslední době s až téměř filmovou produkcí. Výjimkou není ani červnová série snímků předního českého skateboardisty Maxe Habance.

Dan Vojtěch nefotil Maxe poprvé, pracoval s ním už například v pražském metru nebo v tunelu Blanka (viz náš článek). Ostatně skejtové prostředí je Danovi velmi blízké takříkajíc obecně, takže není divu, že se i v případě setu Skate The Line dal očekávat zajímavý koncept.

Dan Vojtěch fotografuje Maxe Habance
Foto Dan Vojtěch
Reflexe světla

Tentokrát Dan Vojtěch nešel cestou neprobádanou, protože focení s reflexní páskou si vyzkoušel s Maxem Habancem již v roce 2011. Nicméně letos to bylo trochu jiné…
Vraťme se ale nejprve k „podstatě“. Znáte to jistě sami, když vyfotíte s bleskem napřímo nějakého sportovce nebo kohokoliv jiného, kdo má na oděvu či na kole případně jiných předmětech reflexní nášivky nebo samolepky. Tyto prvky se na snímku rozzáří a obvykle působí spíše negativně. Dan Vojtěch ale reflexního pásku využil ve svůj prospěch tak, aby mu naopak výborně posloužil.

Dan Vojtěch fotografuje Maxe Habance
Foto Dan Vojtěch

Ony čáry na fotografiích jsou tedy odrazy reflexní pásky, která byla nalepená v různých místech skateparku. Světlo pro její rozzáření zajistil buďto kruhový blesk nebo systémový blesk Nikon Speedlight SB-900 – to v případě focení z oktokoptéry. Ano, „letovky“ pořizoval Dan Vojtěch Nikonem D4 se zmíněným bleskem, zavěšeným pod velkým dálkově ovládaným osmirotorovým vrtulníkem. Obraz se „online“ bezdrátově přenáší na monitor notebooku a stejně, jako se na dálku řídí oktokoptéra, mačká se i spoušť. Nutno dodat, že vrtulník má vlastního pilota, který řídí létající Nikon D4 podle pokynů fotografa.

Dan Vojtěch fotografuje Maxe Habance
Foto Dan Vojtěch

Samotného jezdce pak ještě nasvětlovaly dva rádiově odpalované blesky Fomei Digitalis Pro S400 DC, které Dan použil například při focení Vavřince Hradilka v „černé vodě“. Kromě toho bylo ve skateparku rozmístěno pětadvacet LEDkových videosvětel Fomei. Max Habanec totiž musel jaksi vidět „na cestu“, jelikož celá akce probíhala kvůli dosažení černého pozadí v noci.

Technika použitá pro sérii snímků Skate The Line

Nikon D800
Nikon D4
Nikon D800E

AF-S Nikkor 28–70 mm F2,8G
Nikkor 28 mm F3,5 MF

Blesk Nikon Speedlight SB-900
Ringflash

2× blesk Fomei Digitalis Pro S400 DC
25× LED videosvětlo Fomei LED Light 1450

Oktokoptéra

Titulky

Jak jsem napsal v úvodu, Dan Vojtěch využívá už téměř filmovou produkci, takže se sluší doplnit, kdo všechno se na sérii fotografií Skate The Line podílel.

Foto: Dan Vojtěch
Jezdec: Maxim Habanec
Oktokoptéra: Marek Tajbl a Pavel Vítek (Heli Crew)
Podpůrný tým: Milan Formánek (Red Bull) a René Tomaides (Fomei)
Grip: Lukáš Neasi
Kouřové efekty: Eli Eliášek
Backstage video: Martin Přívratský
Produkce: Tommorow Creative
Sponzoři: Nikon, Fomei, Airworks

Backstage video
Fotogalerie Skate The Line

Sdílej

Jeden komentář

  1. Výtečné, nápadité fotky. Líbí se mi, jak Dan Vojtěch přichází pořád s novými nápady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *