Sedm rozhovorů. A spousta dalšího v zářijovém FotoVideu

Opakuji to na stránkách Nikonblogu stále dokola, ale nemůžu si pomoci – mám moc rád rozhovory. Rád je dělám a rád je čtu. Proto mě velmi potěšilo zářijové vydání časopisu FotoVideo, v němž jsem napočítal celkem sedm interview. To je pěkné číslo na 108stránkový časopis, kam se musí vejít ještě spousta dalších informací.

časopis FotoVideo 09/2019

Nebudu zde vyjmenovávat všechny rozhovory, zmíním jen dva z nich. Potěšil mě rozhovor s dvojnásobným vítězem Nikon kalendáře, Milošem Nejezchlebem – už jen proto, že jsem ho s ním dělal také (čtěte zde na Nikonblogu). A navíc, kdybyste to náhodou nevěděli – tuto neděli 15. září 2019 je uzávěrka Nikon kalendáře 2020. Takže máte už posledních doslova pár dní na to, abyste poslali svoje fotografie! Podrobnosti o soutěži najdete zde.

časopis FotoVideo 09/2019

Druhým rozhovorem, který chci připomenout, časopis FotoVideo takříkajíc naplňuje svůj název – zastupuje totiž autora, zabývajícího se, kromě jiného, natáčením videa. Možná vás to překvapí, ale je jím známý zpěvák, skladatel, textař, herec… Václav Noid Bárta. A naopak vás asi nepřekvapí, že se Noid věnuje natáčení videoklipů. Toto a mnoho dalšího se dozvíte právě v rozhovoru s názvem Baví mě šerosvity.

časopis FotoVideo 09/2019

Anonce – Velké zářijové FotoVideo

zdroj Foto Video

Opravdu rádi podporujeme vaše fotografování! A ještě více výstavy! Nedávno jsme si v redakci dělali takovou malou statistiku a zjistili jsme, že oproti loňskému roku vystavujete mnohem více. Četnost a kvalita fotografických výstav opravdu roste a nejen těch velkých. Nejvíce nás samozřejmě baví výstavy fotoklubů, škol a školních uměleckých kroužků, které chceme dále podporovat a samozřejmě i výstavy všech jednotlivců, ať vystavují kdekoli!

FotoVideo chce být také galerií – náš šéfredaktor hned v úvodu zářijového vydání píše: „Stejně bych někdy chtěl, aby časopisy a zvláště ty fotografické byly vnímány jako malé galerie. Chtěl bych, abychom vám v příštím roce dokázali nabídnout více větších formátů tak, abyste si každou fotografii užili do posledního detailu. Stejně jako na výstavě. Myslíte, že chci moc?“ To je takový náš malý cíl a uvidíme, jak se nám ho podaří plnit. Už v současné době nám mnozí z vás píší, že v té naší úvodní části, kterou v každém vydání nazýváme Inspirace, cítí jako na výstavě. Jsem rádi, že to tak cítíte.

časopis FotoVideo 09/2019

V tomto vydání jsme v inspirativní části přivítali tři nejlepší z EISA MAESTRO 2019 – možná budete překvapeni a doufejme, že mile. Dále se zde postupně setkáme s řadou milých autorek a autorů, s některými z nich se možná setkáte úplně poprvé a jiné určitě důvěrně znáte z Internetu a sociálních sítí. Ale vytištěná fotka je přeci jenom fotka a tak si ty jejich práce pořádně vychutnejte! Pozdraví vás Dagmar Stříbrná a Petr Šedý a také Barbora Gajová a Olga Nyitrayová, prohlédnete si krásné fotografie Miloše Nejezchleba, a přečtete si zajímavý rozhovor s Václavem Noidem Bártou o jeho filmové práci. V tomto vydání jsme si povídali i s Gabrielou Ksandr a samozřejmě nechybí FotoFejetony Simony Nálepkové a Kateřiny Janišové.

Máme pokračovat o praktické části našeho časopisu? A co ta naše soutěžní sekce s Fotografem roku a vašimi snímky? No a technické novinky vás s námi také baví? Je toho fakt hodně v tomto rozšířeném vydání, které má 108 stran. Těšíme se, že vás naše zářijové vydání bude bavit.

časopis FotoVideo 09/2019

A co si vyberete v zářijovém vydání časopisu FotoVideo?
Světová událost: EISA Awards 2019–2020

Prohlédněte si to nejlepší, co bylo od počátku roku představeno

Rozhovor: Barbora Gajová

„Mám teď foťák, co mi prostě sedí!“

Rozhovor: Miloš Nejezchleb

„Vždycky mne bavilo fotit.“

Praxe: Mobilní focení s Karlem Pobříslem

„Nebo na „ty panorámata“?

Technika: Pojďme být opravdovými cestovateli!

Nádherná kolekce National Geographic Earth Explorer

Fotograf roku: Zahajujeme dvacátý ročník!

Uložte si nová témata jubilejního ročníku největší soutěže u nás

Fotograf roku: Vyhodnocení devátého tématu „Luční kvítí“

Prohlédněte si dvacítku nejlepších snímků květin z naší největší fotografické soutěže!

časopis FotoVideo 09/2019

Celoroční předplatné časopisu FotoVideo se vyplatí!

Předplaťte si nás! Je na čase ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Dostanete současně výhodný dárek zdarma dle vašeho výběru. Objednávejte hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 zde na webu.
Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

časopis FotoVideo 09/2019


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.