Nikon kalendář vstupuje do druhé dekády. Svoje fotografie můžete posílat už nyní!

Je to jen pár dní, co jsem dělal rozhovor s dvojnásobným vítězem Nikon kalendáře 2018 a 2019, Milošem Nejezchlebem (rozhovor vyjde příští týden). A jako na zavolanou… máme tu vyhlášení 11. ročníku této prestižní fotografické soutěže. Napadá mě, zdali by se mohlo stát, že Miloš Nejezchleb zopakuje svůj úspěch potřetí. Mohlo, proč ne? Ale také bych se mohl ptát, jestli pro sebe opět ovládne jeden z listů kalendáře Markéta Butalová (viz náš rozhovor) nebo totéž znovu dokáže Jaroslav Hora (rozhovor zde).

Jsou to jen zbytečné spekulace, ale hlavně… je to výzva pro všechny autory. Zapojte se do soutěže Nikonu. Omezení zde není žádné. Nemusíte být ani profesionály, ani vlastnit nejdražší techniku. Cení se nápad, tvůrčí invence, fotografické oko. Účastnický poplatek zde není žádný, stačí jen poslat svoji fotografii nebo více snímků. A čas je až do poloviny září. Nebojte se, my vám „deadline“ ještě připomeneme :-)

Vítězná fotografie Nikon kalendáře 2019 – Warm-up | Foto Miloš Nejezchleb
Vítězná fotografie Nikon kalendáře 2019 – Warm-up | Foto: Miloš Nejezchleb
Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2020 – tisková zpráva

Společnost NIKON pořádá i letos fotografickou soutěž s charitativním posláním „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“. Projekt vznikl v roce 2009 a díky svému úspěchu a oblíbenosti se letos dostává již do 11. ročníku. Je určen všem milovníkům fotografování s technikou Nikon, kteří rádi soutěží a touží po prezentaci svých fotografií v kalendáři nebo na výstavě.

Nikon kalendář se letos nechal inspirovat životem samotným, proto jsme si pro téma letošního 11. ročníku soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost, vybrali motto: „Život je série drobných zázraků“.

Projekt dává příležitost fotografům jak amatérským, tak i profesionálům. Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla. Fotografie je možné vkládat na web až do neděle 15. 9. 2019 do 23.59 hod.

Předávání daru nadaci Národ dětem na projekt 1000 statečných na vernisáži Nikon kalendáře 2019
Předávání daru nadaci Národ dětem na projekt 1000 statečných na vernisáži Nikon kalendáře 2019

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou v čele s panem Stanislavem Pokorným, fotografem, členem Asociace profesionálních fotografů ČR, bude veřejnosti prezentováno na výstavě v Místodržitelském paláci v Brně. Dvanáct vítězných fotografií bude zdobit stránky jedenáctého vydání prestižního NIKON KALENDÁŘE 2020, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 ks a bude neprodejný. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží od společnosti Nikon CEE GmbH, odštěpný závod poukaz na odběr zboží značky Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Křest jedenáctého vydání kalendáře proběhne na vernisáži výstavy Nikon kalendář 2020 v Brně v Místodržitelském paláci dne 12. prosince 2019. Dar společnosti Nikon ve výši 100 000 Kč a výtěžek z dražby fotografií v plné výši letos poputují na podporu mladého Nadačního fondu KOMETA, jehož cílem je pomáhat rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra.

Fotografie z Nikon kalendáře 2019 | Osvícený – Foto Vojtěch Herout
Fotografie z Nikon kalendáře 2019 | Osvícený – Foto Vojtěch Herout

Hlavním posláním nadace je zvýšení povědomí o problematice autismu, pomoc při výchově a vzdělávání dětí do 18 let věku a jejich začleňování do společnosti. Rodinám poskytuje nejen poradenství, ale také výrobu či zapůjčení pomůcek, nabízí asistentství dětem, organizuje volnočasové aktivity a společenské akce na celém území Jihomoravského kraje. Cílem nadace je nabídnout rodinám takové formy podpory, které na trhu aktuálně chybí. Mezi ně patří především nabídka služeb osobních asistentů, volnočasové a kulturní aktivity či navázání na ranou péči pro děti starší 7 let.

V minulém ročníku soutěže se podařilo díky dražbě fotografií a finančnímu daru ve výši 100 000 Kč od společnosti Nikon CEE GmbH, odštěpný závod přispět celkovou částkou 172 000 Kč nadaci Národ dětem na projekt 1000 statečných.


Více o tomto projektu naleznete na www.nikon-kalendar.cz

Nikon kalendář 2019
Partneři projektu NIKON KALENDÁŘ 2020

Partneři:
ARS General, a.s.
Fast Forward | Young & Rubicam

Mediální partneři:
Digineff.cz
Digitální Foto
e-photo.sk
F22.cz
Fotoaparat.cz
Foto Video
Nikonblog.cz
Nikonblog.sk
Webcestovatelu.cz


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *