Říjnová Fotka měsíce Nikonblogu na téma sport. A „tajná“ výhra k tomu

Existuje-li nějaký žánr, s nímž je tak nějak bytostně spojovaná značka Nikon, tak je to… sportovní fotografie. Na nejprestižnějších světových kolbištích můžete vidět mnoho fotografů s „děly“ typu Nikon D6 (D5, D4…), kteří pořizují dechberoucí snímky vrcholných okamžiků sportovních výkonů. Z vlastní zkušenosti ale vím, že skvělé sportovní fotky se dají pořídit i mnohem cenově dostupnější fototechnikou Nikon. Například fotografie v tomto článku jsem udělal minulý víkend Nikonem Z 50 se setovým telezoomem Nikkor Z DX 50–250 mm f/4,5–6,3 VR. No a vy už nyní víte, jaké je téma říjnového soutěžního kola Fotka měsíce Nikonblogu:


Sportovní fotografie


Sportovní fotografie ale není jen o rychlém foťáku a dobrém postřehu. Hodně důležité je fotografovaný sport také alespoň rámcově znát. Jednou mně vyprávěla výborná „sporťačka“ Bára Reichová (rozhovor s ní čtěte zde), jak ji redakce poslala fotit ragby, o kterém věděla jen, že se hraje s šišatým míčem. „Byla jsem úplně ztracená“, říkala. „Když neznáte aspoň pravidla foceného sportu, je to s focením špatné.“

Věděli jste, že se závodí i na koloběžkách? Je to tak, a navíc – Češi jsou jedni z nejlepších na světě! | Nikon Z 50 + Nikkor Z DX 50–250 mm f/4,5–6,3 VR
Věděli jste, že se závodí i na koloběžkách? Je to tak, a navíc – Češi jsou jedni z nejlepších na světě! | Nikon Z 50 + Nikkor Z DX 50–250 mm f/4,5–6,3 VR

Současná krizová situace sice sportovním kláním zrovna nepřeje, o to větší to pro vás bude výzva. Ostatně sportem je i běhání v parku (ani nevíte, jak jsem rád, že se u nás neujal americký výraz jogging) nebo čutaná za domem. Není třeba hned fotit olympiádu. A také… jako vždy vám nezakazujeme ani sáhnout do svého fotoarchivu.

Malá změna pro výherce

Doba se mění, ale naše soutěž má pravidla stále stejná. Svoje sportovní fotografie proto dál nahrávejte do příslušného příspěvku ve facebookové skupině Nikon. Do jednoho kola můžete přihlásit až pět snímků, nemusíte se tedy bát ani sportovních sérií. 

Pokud se zúčastníte snímky nějakého netradičního nebo méně známého sportu, budeme rádi, když do popisku napíšete jeho název. Ale nebojte se rozepsat více – my i ostatní účastníci Fotky měsíce Nikonblogu se o vašich snímcích rádi dozvíme více informací (jména sportovců, týmů, název turnaje či zápasu apod.) 

Co však do popisku uvést musíte vždy, je tag, specifický pro každé jednotlivé kolo. Pro říjnové kolo zní: #nikonblog102020.

Půlmaraton na koloběžkách čili 55 kol na brněnském velodromu | Nikon Z 50 + Nikkor Z DX 50–250 mm f/4,5–6,3 VR
Půlmaraton na koloběžkách čili 55 kol na brněnském velodromu | Nikon Z 50 + Nikkor Z DX 50–250 mm f/4,5–6,3 VR

Autor vítězné fotografie – kromě toho, že postupuje do celoročního finále o poukaz na fototechniku Nikon v hodnotě 30 000 Kč – získává vždy také malou dílčí výhru. To platí i pro 10. kolo, tentokrát však pro vás přece jenom máme malou změnu. Ne, o výhru nepřijdete, ale neprozradíme vám, o co jde. Jednoduše vás necháme až do vyhlášení vítěze říjnového kola v lehkém napětí. Ale můžete hádat! Svoje tipy pište do komentářů pod článkem. Jsem na ně velmi zvědav :-)

„Tajná“ výhra pro vítěze 10. kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu na téma Sportovní fotografie
„Tajná“ výhra pro vítěze 10. kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu na téma Sportovní fotografie

Výsledky zářijového kola s tématem Momentka zveřejníme na Nikonblogu v pondělí 5. října 2020. Zachovejte nám přízeň, my se jdeme těšit na vaše sportovní fotografie.


Podrobné podmínky soutěže Fotka měsíce Nikonblogu najdete zde


 

Sdílej

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *