Psí život v březnové Fotce měsíce Nikonblogu

Nelze si nevšimnout, že březnové kolo soutěže Fotka měsíce Nikonblogu s tématem Z říše zvířat ovládly snímky psů. Možná jich není nadpoloviční většina, nepočítal jsem to, ale procentuálně nejlepší přátelé člověka jednoznačně dominují. Jen doufám, že to nebylo způsobené fotografií boxera při vyhlášení tématu 3. kola. Věřím, že chápete, že tyhle snímky jsou jen ilustrační, nikoliv návodné.

Pojďme ale k výsledkům. Vítěz je jen jeden, a jeho autor vyfotil… nebudete tomu věřit, psa :-) Březnové kolo soutěže Fotka měsíce Nikonblogu vyhrává snímek Jana Zmrzly Zmrlíka.

Foto Jan Zmrzla Zmrzlík
Foto Jan Zmrzla Zmrzlík

Skvěle využitá středová kompozice, monochromatické ladění do tónů zbarvení srsti hlavního aktéra, malá hloubka ostrosti, zdůrazňující 3D efekt fotografie, měkké světlo výborně ladící barevností – co víc si přát. Autor snímku samozřejmě dost pomohl v počítači, nicméně například přidaná vinětace není nic, co by na fotografii rušilo, naopak. Janu Zmrzlíkovi gratulujeme!

Pes podruhé a potřetí

Dlužno dodat, že rozhodování o vítězi bylo tentokrát velmi, převelmi těžké. Chcete-li vidět pomyslné druhé a třetí místo, pak se podívejte na následující fotografie Martiny Val a Julie Blažejové. Co na tom, že jsou na snímcích opět psi?

Foto Martina Val
Foto Martina Val
Foto Julie Blažejová
Foto Julie Blažejová
Dost bylo psů! Teď zase „nepsi“

Ať ale nediskriminujeme ostatní zvířecí druhy – ale hlavně proto, že výborné fotografie zachycovaly také i jiné živočichy – publikujeme, nyní už bez komentáře, další čtyři velmi povedené snímky ze zvířecí říše.

Foto Lucka Šiprová
Foto Lucka Šiprová
Foto David Charouz
Foto David Charouz
Foto Jana Kupčáková
Foto Jana Kupčáková
Foto Zdeněk Nantl
Foto Zdeněk Nantl
Dubnové meteorologické kolo

Jak jsme vás už informovali v samostatném článku, 4. kolo naší soutěže má téma Počasí. Znovu opakuji: V článku použitá „upoutávací fotografie“ neznamená, že byste měli do soutěže posílat snímky horizontu krajiny (ideálně s větrnými elektrárnami v siluetách) s dramatickými mračny na obloze se zapadajícím sluncem. Počasí je mnohem pestřejší, těšíme se tedy na stejně pestré snímky.

Fotografie uploadujte jako komentáře k příspěvku na facebookové stránce Nikonu – zde. Nezapomeňte je označit tagem #nikonblog032019. A přestože to není povinné, budeme rádi, když se v komentáři pochlubíte, kde jste snímek pořídili, nebo co zajímavého jste při focení zažili. Autor nejlepší fotografie získává kšiltovku Nikon a postupuje do celoročního finále o poukaz na fototechniku značky Nikon v hodnotě 30 000 Kč.


Fotografie všech účastníků 3. kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu si můžete prohlédnout zde.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *