Od Mišíka k National Geographicu. Srpnové FotoVideo čeká, až ho prolistujete

Nevím, jak je na tom dnešní mladá generace, nicméně pro nás, kteří jsme se narodili v šedesátých letech minulého století, je jméno Vladimír Mišík velkým – a uznávaným – pojmem. Ale naše generace v tom asi nebude sama – když tento zpěvák dokázal získat při udílení cen Anděl 2019 rovných šest sošek. Mimochodem, Mišíkovo nejnovější album Jednou tě potkám, které se na náloži Andělů zcela jistě notnou měrou podepsalo, je jednoduše… nejlepší! Proto mě také potěšil Mišíkův portrét na titulní straně srpnového FotoVidea, pod kterým se pro změnu podepsal fotograf František Ortmann.

FotoVideo 08/2020

S Františkem Ortmannem, výraznou osobností české „Nikon-fotografie“ najdete také hned na začátku časopisu velký rozhovor, který vám samozřejmě doporučuji k přečtení. Já jsem s ním dělal rozhovor na Nikonblogu před pěti lety – najdete jej zde. Můžete tak porovnat Františkův posun v jeho tvorbě. I když on fotí odjakživa skvěle :-) 

Hned za tímto úvodním interview následuje další Nikoňák, ambasador naší značky, Petr Jan Juračka. Jeho osobu, jak předpokládám, na Nikonblogu nemusím představovat, takže jen námět onoho rozhovoru: Focení pražského Vyšehradu pro National Geographic. To musíte vidět!

FotoVideo 08/2020


Anonce: Hvězdy a Andělé v srpnovém FotoVideo

Zdroj: FotoVideo

Úžasný portrét Vladimíra Mišíka na titulní straně tohoto vydání vytvořil František Ortmann speciálně pro FotoVideo! Posíáláme tímto velké díky oběma mistrům od nás z redakce a určitě také od všech našich věrných čtenářů. 

Každé vydání časopisu FotoVideo je něčím zvláštní či dokonce výjimečné. Toto srpnové přináší hned v úvodu zajímavé, obrazově ztvárněné ozvěny nedávných složitých dnů, týdnů a měsíců, které jako by stále ještě nedozněly. Všichni si říkáme: Bude už těm omezením a rouškování konec? Vrátíme se už k naší milované svobodě nejen ve fotografování, ale i v naprosto normálním životě? Přestanou nás některé média a různí lidé oprávněně či dokonce neoprávněně strašit? V současnosti mezi námi poletuje spousta nezodpovězených otázek, na které dostáváme jen částečné odpovědi, a tak se mnozí z nás raději uzavírají do relativního klidu své práce, svých domovů a svých koníčků. Fotografie a video patří k těm nejrozšířenějším a pro náš časopis logicky už třiadvacet let naprosto stěžejním.

FotoVideo 08/2020

Z úvodního rozhovoru s Františkem Ortmannem, doprovázeného jeho dokumentárními fotografiemi, asi každý čtenář ucítí tu i jemu blízkou atmosféru, kterou fotograf a jeho kolegové velmi intenzivně prožívali a zdokumentovali. Je to opravdu silný a čtivý materiál.

A hned následujícím článkem je splněný sen. Kdo jiný, než Petr Jan Juračka dokáže lépe podat a vylíčit svá dobrodružství z míst, kde vznikal náš stát, odkud vycházejí prameny naší opravdové historie. Je to článek, který chytí za srdíčko a donutí k přemýšlení o krásách, které si možná ani tak dost neuvědomujeme?

A tak bychom mohli ve výčtu silných a zajímavých článků srpnového vydání pokračovat. Je skutečně plné dojmů a zážitků autorů, kteří je navíc umí výborně reprodukovat. Srpnové FotoVideo je plné kvalitních prezentací fotografických žánrů, praktických ukázek nejnovější techniky a také vynikajících soutěžních fotografií z Fotografa roku. Koukněte na něj! Mělo by vám přinést dobré světlo, pohodu, krásu i inspiraci.

FotoVideo 08/2020

Všem našim čtenářům, předplatitelům a účastníkům soutěže Fotograf roku přejeme krásný druhý prázdninový měsíc a vybíráme třeba toto:

Inspirace: S Františkem Ortmannem
Povídání nejen o Vladimíru Mišíkovi a Andělech z karantény 

Inspirace: Vyšehrad a National Geographic
Petr Jan Juračka a jeho naprosto originální pohledy na Prahu z výšky i v podzemí

Radomír Pekarík a Jiří Cetkovský
Dva výborní specialisté soutěžního tématu tohoto měsíce

FotoVideo 08/2020

Jan Pelikán – Vynikající fotograf sportu
Rozhovor nejen o jeho úspěchu v soutěži Red Bull Illume…

Laowa představuje: 15 mm f/4 Wide Macro Shift
Ondřej Prosický: Divoká příroda na široko – mistrovské snímky, které musíte vidět!

Technika: Čerstvý vítr mezi drony
Autel Robotics EVO II Pro v testu 

Technika: Nový Canon EOS R5
První dojmy Tomáše Třeštíka a Michala Baroka 

Fotograf roku – téma: List, listy a listí
Ti nejlepší dokazují, že v Čechách i na Slovensku se fotit prostě umí! Prohlédněte si snímky dvaceti nejlepších seniorů a sedmi výborných juniorů v tomto tématu

FotoVideo 08/2020

S naším předplatným opravdu ušetříte, a ještě k němu dostanete dárek dle vašeho výběru zdarma! Předplaťte si nás, jde to velmi rychle a můžete si vybrat, zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích, či… jak se vám to bude líbit

Vybírejte si například na těchto webových adresách: www.ifotovideo.cz, www.send.cz nebo foto-video.magaziny.cz.

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte s námi!

FotoVideo 08/2020

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *