Nové fotografické kurzy Nikon školy – jaro 2019

Nikon škola je vzdělávací platforma společnosti Nikon, ve které za bezmála čtyři roky její činnosti v České a Slovenské republice dostaly „vysvědčení“ stovky účastníků kurzů různých úrovní či třeba absolventi fotografických expedic. Nikon škola nikdy nezavírá, nemá prázdniny, naopak neustále chystá nové aktivity. Tři nejnovější jarní kurzy pro rok 2019 vám nyní představujeme.

Všechny tři nové workshopy jsou určené pro pokročilé uživatele. Jinak řečeno byste měli vědět, co který čudlík na foťáku dělá, měli byste mít v krvi základní znalosti, jako je vztah čas/clona/ISO, a další elementární fotografické dovednosti. Ale to vám jistě nečiní žádné potíže, takže můžeme začít. Ve skleníku…

Nové fotografické kurzy Nikon školy pro rok 2019

Makrofotografie ve skleníku

Petra Jana Juračku znáte, že ano? Tedy minimálně našim pravidelným čtenářům by jeho jméno mělo něco říct. Petr Juračka je specialista na makro- a mikrofotografii, tedy kromě toho je zároveň cestovatelem, pilotem dronů, „časosběratelem“, Nikon Ambasadorem (rozhovor na Nikonblogu čtěte zde) a já nevím, čím vším ještě. Ale abych nezapomněl – Petr je také vědeckým pracovníkem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. A právě ve skleníku Botanické zahrady PřF UK se bude 7. března 2019 pod jeho vedením konat kurz Makrofotografie ve skleníku.

Kromě nezbytné úvodní přednášky o makrofotografii nebude na tomto kurzu chybět seznámení s nejvhodnější fototechnikou pro makrofotografii (makroobjektivy, blesky, …), ale hlavně se bude fotit! Účastníci si mimo jiné osvojí také speciální techniky – skládanou makrofotografii s Nikonem Z7 a D850. A samozřejmě nepřijdete ani o postprodukci pořízených snímků včetně zpracování zmíněné skládané makrofotografie.

Na workshopu Makrofotografie ve skleníku – stejně jako na všech kurzech Nikon školy – si také budete moci fototechniku Nikon zapůjčit. Nevlastníte-li například makroobjektiv, nevěšte hlavu, práci s ním si na kurzu vyzkoušíte i tak.


Podrobné informace o kurzu Makrofotografie ve skleníku
+ registraci najdete zde

Portrét v pohybu

Portrét na jednu stranu patří k nejklasičtějším fotografickým žánrům, z druhého pohledu jde ale o poměrně pestrou disciplínu. Ne, portrét skutečně není jen záběr na strnulou tvář pečlivě nasvícené osoby. Fotografie je záznam života, tak proč nepřidat i do portrétu trochu pohybu, energii, dynamiku? Výborně to umí fotografka a lektorka Nikon školy Lucie Vysloužilová (rozhovor s ní můžete číst zde na Nikonblogu). A je připravená vám to poslední březnový den ukázat – a také vás to naučit – na kurzu Portrét v pohybu.

Po absolvování celodenního kurzu v pražském Vnitrobloku 31. 3. 2019 budete vědět, že fotografování portrétu v pohybu začíná přípravou konceptu, nalezením vhodné lokace, stylingem a dalšími dovednostmi. A pak už to půjde ráz naráz – komunikace s modelem, „rozfocení se“, tipy a triky jak dostat do fotografie pohyb, výběr správného objektivu a… focení, focení a focení. Vše, jenom ne nudné vysedávání před nekonečným pozadím v ateliéru.


Podrobné informace o kurzu Portrét v pohybu + registraci najdete zde

Probouzející se České středohoří

Do třetice pro vás máme lahůdku – krajinářský víkendový workshop v zapomenutém ráji Českého středohoří. Zkušený krajinář Tomáš Morkes a lektor Nikon školy Michael Jurák vám dají 26.–28. 4. 2019 nahlédnout do této původem sopečné krajiny, která nyní vyniká kuželovitými vrcholy bývalých sopek, stepní krajinou a rozkvetlými loukami. Jarní termín nebyl vybraný náhodou – krajina se probouzí ze zimního spánku, a vy tak budete moci zachytit širokou barevnou škálu přírody.

Počítejte s tím, že na kurzu Probouzející se České středohoří se rozhodně nudit nebudete. Fotit se bude od úsvitu do soumraku, v průběhu celého workshopu bude probíhat neustálá diskuze na téma ovládání fotografické techniky, řeč bude o fotovýbavě, volbě vhodného ohniska, používání filtrů, hledání vhodného stanoviště…

Co je však možná ještě důležitější, lektoři vás také budou učit vnímat okolní krajinu, hledat v ní výrazné prvky, přemýšlet nad kompozicí a rozpoznávat zajímavé světelné podmínky. Neboť jedině pak je možné pořídit fotografii, která je schopna zaujmout.


Podrobné informace o kurzu Probouzející se České středohoří
+ registraci najdete zde

Nové fotografické kurzy Nikon školy pro rok 2019


Sdílej

2 komentáře

  1. Dobrý den,
    zaujal mě Váš kurz Probouzející se České středohoří, bohužel v tento termín nemohu, nenašla jsem žádný jiný termín podobného kurzu. Budete pořádat podobný kurz?
    Děkuji s pozdravem Kuncová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *