Nikon Z 50 Vlogger Kit – základní sada pro natáčení video blogů (a nejen jich)

Video blogy, zkráceně vlogy, hýbou světem. Přiznávám, myslím to trochu ironicky. Nicméně realita je taková, že všelijakých vlogerů, youtuberů či influencerů, pracujících s videem, je ve virtuálním prostoru internetu nepřeberně. Spousta z nich používá k natáčení smartphone (někteří se už naučili jej otočit na šířku), najdou se ale i tací, kteří stejně jako vlastnímu obsahu svých vlogů, věnují velkou pozornost a nemalé prostředky také technice pro natáčení pohyblivých obrázků. Přesně mezi těmito dvěma extrémy jsou vlogeři, kteří se nespokojí s kvalitou a omezeními telefonů, a zároveň nechtějí pořizovat hned ryze profesionální zařízení. A stejně tak přesně pro ně, je určený nový Nikon Z 50 Vlogger Kit. 

Nikon Z 50 Vlogger Kit


Pro kvalitní video

„Zet padesátku“ se základním zoomem Nikkor Z DX 16–50 mm asi nemusím na Nikonblogu představovat – ty z vás, kteří ji ještě neznají, odkážu na recenzi zde. Dobře, tak jen krátce: Kompaktní mirrorless fotoaparát s DX snímačem o rozlišení 20 Mpx, poskytuje – také díky výborné optice nově navržené pro tento typ fotoaparátů – nejen skvělou obrazovou kvalitu fotografií, ale také možnost natáčení videa v rozlišení až 4K UHD se snímkovou frekvencí 25|30p. Samozřejmě se stereofonním zvukem a přesně a rychle pracujícím bezhlučným automatickým ostřením. Nástroj pro vlogera jako stvořený – jen je vhodné jej doplnit alespoň o základní příslušenství pro natáčení videa. Co se v sadě Nikon Z 50 Vlogger Kit nachází?

Nikon Z 50 Vlogger Kit

Obsah videosady Nikon Z 50 Vlogger Kit

  • Nikon Z 50 s akumulátorem
  • Stabilizovaný objektiv Nikkor Z DX 16–50 mm f/3,5–6,3 VR
  • Upevňovací lišta SmallRig
  • Externí mikrofon Rode VideoMicro s odpruženým držákem, propojovacím kabelem a windshieldem
  • Ministativ Manfrotto Pixi

Podrobněji to vezmu od konce: Většina vlogerů natáčí sami sebe, a držet foťák v natažené ruce před sebou není to pravé. Ministativ, nebo chcete-li stolní stativ Manfrotto Pixi s malou kulovou hlavou, je pro základní práci naprosto vyhovující, navíc může sloužit i jako grip této videosestavy pro držení v ruce.

Nikon Z 50 Vlogger Kit

Externí mikrofon řeší známé problémy vestavěného mikrofonu v těle fotoaparátu – má kardioidní směrovou charakteristiku, jinak řečeno, je částečně směrový – potlačuje záznam zvuku zezadu mikrofonu. Mikrofon Rode VideoMicro je uložený na odpruženém držáku Rycote Lyre schock mount, který velmi účinně minimalizuje nežádoucí vibrace při manipulaci s fotoaparátem. No a konečně „mrtvá kočka“ – windshield vás zbaví rušení zvukové složky videozáznamu větrem.

Nikon Z 50 Vlogger Kit

Jednoduchá upevňovací lišta SmallRig rozšiřuje možnosti upevnění příslušenství na fotoaparát. Stativový závit 1/4″ najdete nejen na spodní straně, ale hned dvakrát také na pravém boku, který má navíc ještě sáňky pro příslušenství. Díky této liště tedy můžete k videosestavě připevnit kromě externího mikrofonu například také malé LED světlo nebo jiné příslušenství. Díky své malé výšce umožňuje lišta SmallRig pracovat také s monitorem fotoaparátu Z 50 sklopeným dolů do polohy pro videolog/autoportrét.


Doporučená prodejní cena Nikon Z 50 Vlogger Kitu: 29 990 Kč


 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *