Nikon, kam se podíváš. Fotosoutěž Nikonu na Facebooku

S fotosoutěžemi se snad každé léto doslova roztrhne pytel. A není divu, průzkumy říkají, že lidé nejvíce fotí právě v tomto období, na slunných dovolených, na cestách, zkrátka jak se „hnou z domu“. Nikon nedávno ohlásil pátý ročník svojí již tradiční fotosoutěže NIKON KALEDNÁŘ 2014, speciálně pro uživatele Facebooku byla ale také spuštěna soutěž s názvem Nikon, kam se podíváš.

Zadání je vcelku jednoduché: Zapojte svoji bujnou fantazii a hledejte Nikon všude kolem vás. Nikon vám mohou připomínat objekty v černé a žluté barvě, nápisy, fotoaparáty, ale i zcela jiné předměty, přírodní útvary a životní situace. Nebo vytvořte sami vlastní kompozici na téma Nikon. Čím nápaditější snímek pošlete, tím větší šanci na výhru máte.

Fotosoutěž Nikon, kam se podíváš

Vaši fotografii budou (nebo taky nebudou…) ostatní uživatelé Facebooku „lajkovat“ – a to jí dává větší naději na výhru. Porota Nikonu se totiž bude zabývat jen stovkou na Facebooku nejlépe hodnocených snímků, z nichž pak vybere pět vítězných finalistů. A copak nejlepší fotografové obdrží?

1. cena: fotoaparát Nikon 1 J3 s objektivem 1 Nikkor 10–30 mm F3,5–5,6
Nikon 1 J3
Nikon 1 J3
2. cena: fotoaparát Nikon Coolpix S3500
Nikon Coolpix S3500
Nikon Coolpix S3500
3. cena: fotoaparát Nikon Coolpix S01
V mužské dlani se S01 celý schová
V mužské dlani se S01 celý schová
4. cena: žlutá deka JSEM POHODLÍČKO
5. cena: černá termoska JSEM NIKON
Kdo nehraje…

Letní Facebookovou fotosoutěž Nikonu najdete na této adrese, měli byste ale také znát i další fakta: Soutěž už běží, konec nastává 15. 9. 2013 ve 23:59 hodin středoevropského času.

Pro známé místní kritiky soutěžních podmínek obecně jen dodávám – abyste to nemuseli pracně hledat – v rámci této soutěže si Nikon vyhrazuje licenční práva na publikování poskytnutého soutěžního příspěvku na webové stránce Nikon.cz, Nikon.sk, Nikonblog.cz i v jiných médiích, výhradně však ve spojitosti s touto soutěží. Jen podotýkám, že licenční a autorská práva jsou velmi rozdílná a jejich zaměňování velmi často vede k omylům.

Zároveň bych rád doplnil: Fakt není košer, brát si do této (a jakékoliv jiné) fotosoutěže snímky z Nikonblogu. I když jim lehce změníte barevnost či tonalitu. Stejně s nimi nic nevyhrajete, tak proč nutně porušovat autorská práva, že ano? Podobně pochopitelně není regulérní (a zákonné) „půjčovat“ si fotografie odkudkoliv odjinud. Ale to vy jistě moc dobře víte.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *