Nikon kalendář 2016 již má svoji finální podobu! Najdete v něm i svoji fotografii?

Včera večer 11. 11. 2015 byly na slavnostním večeru v pražském hotelu Holiday-Inn vyhlášeny výsledky 7. ročníku fotografické soutěže Nikon kalendář – moje srdeční záležitost. Soutěž na téma Představivost vládne světu probíhala od začátku července 2015 do 6. října 2015 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz.

Odborná porota, v čele s fotografem a předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky Stanislavem Pokorným, vybrala z celkového počtu 1 153 přihlášených fotografií od 407 soutěžících padesát semifinálových snímků. Na ty se můžete podívat na webu Nikon kalendáře. Mezi semifinálovými snímky bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního Nikon kalendáře pro rok 2016 a které byly jako každoročně až do slavnostního večera utajené.

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2016 jsou: Tomáš Tichý (Ráno na konci světa), Jaroslav Kuneš Behenský (Origami Tale), Pavla Hralová (Čas), Tomáš Holub (Podzimní Vysočina), Roman Kantor (Betelné zvonek: Ščí jak sviňa), Pavel Svoboda (V ráji), Renata Kratochvílová (Alea iacta est…), Milan Fiala (fakt je kulatá), Petr Luňák (Pohádka), Martina Petrová (Petvážky), Jiří Částka (Balónový ráj) a Richard Horák (Praha tajemná…).

Absolutním vítězem soutěže se stal Milan Fiala s fotografií „fakt je kulatá“. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč.

Absolutní vítěz: Milan Fiala | fakt je kulatá
Absolutní vítěz: Milan Fiala | fakt je kulatá

Na webu www.nikon-kalendar.cz probíhala také veřejná tipovací soutěž. Úkolem účastníků bylo správně označit fotografie, které vybere odborná porota do Nikon kalendáře 2016. Výhercem této soutěže se stal Jiří Čondl, který od společnosti Nikon získal šek na nákup zboží této značky v hodnotě 10 000 Kč.

Dražba pro nevidomé a slabozraké

Po křtu kalendáře následovala dražba dvanácti vítězných fotografií, přičemž díky velkému zájmu hostů slavnostního večera došlo také k vydražení některých semifinálových fotografií. Výtěžek z dražby fotografií putuje do Domova pro zrakově postižené Palata, kde bude využit na úhradu nákladů spojených s obnovou orientačního systému pro slabozraké a nevidomé. A kolik, že se vybralo? 309 000 Kč, ke kterým společnost Nikon navíc přispěla Domovu částkou 10 000 Kč!

Nikon kalendář 2016
Semifinálové fotografie budou tradičně vystaveny od 14. ledna do 21. února 2016 v Nikon Photo Gallery.

Sedmý ročník Nikon kalendáře je tedy za námi a redakce Nikonblogu blahopřeje nejlepším. A jen dodáváme, že soutěžit se svými fotografiemi můžete – a to celoročně – také v našem pravidelném týdenním fotoklání JSEM | Fotka týdne Nikonblogu. Pravidla najdete zde, články o již uplynulých kolech pro vaši inspiraci jsou tady.


Sdílej

4 komentáře

  1. Víc jak polovina fotografií neopovídá tématickému zadání a celkově hodně špatná kolekce. Potvrzuje se mi obecně známý názor, že tato soutěž je všechno možné, jenom ne soutěž. Bohužel!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *