Nikon Coolpix W100 – bezdrátový vodník

Jako svoji první srpnovou novinku, uvádí Nikon nástupce rodinného nebo chcete-li dětského outdoorového kompaktu Coolpix S33 (viz naše recenze) – model Nikon Coolpix W100.

Nikon Coolpix W100
Nikon Coolpix W100

Nový Coolpix W100 jakoby z oka vypadl svému předchůdci – typický symetrický design, rozměry i hmotnost jsou stejné, novinkou je však barevné provedení „Marine design“ s podmořskými motivy.

Údaje o odolnosti Coolpixu W100 jsou taktéž téměř shodné s „eS třiatřicítkou“: Možnost ponoření do 10 metrů, odolnost proti pádu z výšky 1,8 m (o 30 cm více než předchůdce S33) a mrazuvzdornost do –10 °C. Prachutěsnost je pak vzhledem k voděodolnosti samozřejmostí.

Nikon Coolpix W100

Shodné jsou také hlavní technické parametry: Za objektivem s trojnásobným rozsahem 30–90 mm a světelností F3,3–5,9, číhá na světlo 1/3,1″ CMOS snímač s rozlišením 13,3 Mpx. Automaticky nastavovaná citlivost je v rozmezí ISO 125–1 600.

Náhled zprostředkovává LCD zobrazovač s úhlopříčkou 6,7 cm, opatřený antireflexní vrstvou a možností pětistupňové regulace jasu. Displej má rozlišení 230 000 obrazových bodů. Přísun životodárné elektrické energie zajišťuje Li-Ion akumulátor, nabíjený přes USB port.

Nikon Coolpix W100 kromě fotografií zaznamenává také video v kvalitě Full HD 1 080/30p. Jak při natáčení videa, tak i při fotografování lze použít elektronickou stabilizaci obrazu.

Nikon Coolpix W100

Hlavní novinkou Nikonu Coolpix W100 je implementace technologie SnapBridge, díky které je možné fotoaparát bezdrátově ovládat pomocí smartphonu nebo tabletu, snímky je možné okamžitě přenášet do těchto zařízení a také je lze uploadovat do webové galerie Nikon Image Space. Technologie SnapBridge využívá rozhraní Bluetooth Low Energy 4.1 pro trvalé nízkoenergetické propojení fotoaparátu a chytrých zařízení, kterých může být až pět. Nechybí ani bezdrátové rozhraní Wi-Fi (IEEE 802.11b/g) s podporou NFC.

Nikon Coolpix W100 bude na trhu k dispozici v září tohoto roku, doporučená prodejní cena činí 4 190 Kč.

Podrobné technické parametry najdete zde.


Ukázkové podmořské fotografie, pořízené Nikonem Coolpix W100

Fotografie si můžete zobrazit v plném rozlišení po kliknutí pravým tlačítkem myši a použitím volby Otevřít odkaz na novém panelu (okně).


Sdílej

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *