Nik On Akt. Černobílé akty Hynka Čermáka v Nikon Photo Gallery

Nikon Photo Gallery uvádí od 8. listopadu 2018 výstavu fotografií Hynka Čermáka – Nik On Akt. Série fotografických aktů prezentuje nejen pohled známého herce na ženskost, ale také jeho snahu pomáhat dobré věci.  

„Akty fotím už řadu let a musím říct, že mě to hrozně baví. Fotky z výstavy se snažím prodávat v rámci boje proti rakovině prsu. Prostě prso za prso. Ale kvalitu fotek nijak nepřeceňuju, myslím, že se z devadesáti procent prodaly proto, že jsem je fotil coby populární herec a že peníze jdou na dobrou věc“, říká skromně autor.

Nik On Art © Hynek Čermák
Nik On Art © Hynek Čermák

Hynek Čermák vystudoval technický obor na SOU a maturoval jako mechanik, jeho herecká kariéra i fotografické dílo ale jasně mluví o tvůrčích genech. Pochází totiž z rodiny výtvarníků, otec i matka jsou absolventy výtvarné školy na Hollarově náměstí a sestra vystudovala fotografii. Hynkův otec, Bedřich Čermák, ve svých dílech pracoval s aktem velmi často. Stejně tak jeho matka, Jarmila Hannah Čermáková, nechává ženské nahotě nebo mateřství jakožto výrazu naděje a svobody vyniknout ve svých obrazech a básních.

Nik On Art © Hynek Čermák
Nik On Art © Hynek Čermák

Jakkoli se může zdát, že se jedná pouze o erotický symbol, autor doufá, že snad divák pocítí i odvahu, pokoru a samozřejmost, kterou nahota inspiruje. A fascinující možnost zastavit čas, kterou nabízí právě tvorba aktu. Říká se, že herci mají jemnou duši. I když Hynek Čermák hraje povětšinou drsné muže, k ženám se chová jako k bohyním. Při své zálibě fotografování rád přesvědčuje ženy, že jsou krásné. Vznikají tak nádherné fotografie, které pomáhají.

„Akt je o důvěře mezi fotografem a modelem, o dialogu mezi člověkem a člověkem. O zastavení času, o splnění snu. O odvaze odhalit se, neb nahota na fotografii mluví o nahotě fotografa. O technice, která nás dnes ovládá a my jí dali život. Akt je o těch, které daly život nám“, doplňuje Hynek své motto.

Nik On Art © Hynek Čermák
Nik On Art © Hynek Čermák

Kde

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otevřeno:
Úterý–neděle: 12–19 hodin
Vstup zdarma

Kdy

od 8. 11. do 9. 12. 2018


Fotografie Hynka Čermáka
Rozhovor s Hynkem Čermákem na Nikonblogu

„Nejdřív jsem fotil židli.“ Hynek Čermák v rozhovoru pro Nikonblog


Sdílej

3 komentáře

  1. Když už se pan Čermák věnuje fotografování aktů, neměl by opomíjet některá základní pravidla pro práci s modelkou – tím myslím skutečnost, že by před samotným focením měla modelka mít dostatek času na to, aby po svlečení prádla se její kůže měla čas přirozeně vyrovnat, aby na výsledném snímku nebyly patrné na hýždích modelky rýhy po okrajích kalhotek – viz obr.3. Ale jinak hezké.

  2. Rýhy po okrajích kalhotek mi vůbec nevadí, přijdou mi docela rajcovní. Alespoň vím, že autor snímku nefotil plastovou figurínu … :)

  3. Ad. mevco: Předpokládám, že záměrem fotografa bylo navodit pocit prvního okamžiku probuzení po noci plné vášně. V tom případě pochybuji, že by ona slečna měla během takové noci něco na sobě, snad kromě svého parfému, nejlépe Chanel N°.5 :-)

    Řečeno slovy klasika: Jak prosté, milý Watsone !!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *