Nezmeškejte lednové FotoVideo

Nikonblog není klasický zpravodajský web, nicméně nerad bych se dopustil stejného faux pas jako v případě magazínu FOTO (čtěte zde), takže jak se zpívá v dětském seriálu „chvátám, chvátám…“, chvátám s upoutávkou na lednové číslo časopisu FotoVideo, které už nějaký ten čas u svých prodejců najdete.

FotoVideo 01/2020

Podrobnosti o obsahu lednového čísla se dozvíte níže z anotace redakce FotoVidea, osobně se tentokrát omezím jen na jeden článek, který mě zaujal – ba co dím, přímo nadchnul a také navnadil. K čemu, to se dozvíte vzápětí. Článek je o knize Midcentury Memories. The Anonymous Project, kterou vydalo známé německé „umělecké nakladatelství“ Taschen. Článek začíná větou:

„Vraťte se zpět do fotografického středověku, před období Instagramu a Snapchatu, kdy lidé používali 35mm fotoaparáty se založeným barevným kinofilmem, aby zdokumentovali mimořádné a běžné okamžiky ve svém životě.“

Ale pěkně popořádku. V roce 2017 koupil filmový režisér Lee Shulman na eBay sadu 35mm diapozitivů anonymních rodinných fotografií, a byl uchvácen tím, co nazval „emocionální hodnotou různých částí života“. Založil tedy Anonymous Project, a od té doby získal 700 tisíc fotografií. Samotná kniha obsahuje téměř 300 snímků pořízených mezi 40.–70. léty minulého století amatérskými fotografy. Na závěr mojí upoutávky ještě jedna citace z článku v lednovém FotoVideu:

„Jak napsal fotografický kritik Richard B. Woodward v úvodu knihy: ‚Je důležité a fascinující, že prakticky na každém obrázku se fotograf a subjekt vzájemně znají. V tomto obsáhlém albu lidstva neexistuje nikdo izolovaně. Nejsou tu žádní cizinci.‘“

Knihu si nemusíte nechat posílat z Německa, dostupná je i v Česku, dokonce za stejné peníze (cca 1 000 Kč). Tak kdo do toho jde se mnou?

FotoVideo 01/2020

Anotace – FotoVideo jede naplno

zdroj Foto Video

Dvacátý rok tohoto tisíciletí je současně čtyřiadvacátým rokem našeho vydávání a současně i dvacátým ročníkem soutěže Fotograf roku. Už jsme několikrát psali, že máme co oslavovat. Protože však „bez práce nejsou koláče“ vrhli jsme se na ty dvacítky z plných sil a věříme, že nám vydrží, protože cíle jsou velké, ostatně jako vždycky a oslavy mohou klidně počkat…

FotoVideo 01/2020

Nabídka, která vás potěší?

Rok se nám tedy s rokem sešel a my vám v tomto lednovém čísle nabízíme vedle vítězných snímků prvního tématu dvacátého ročníku soutěže Fotograf roku i spoustu inspirace vlastně dvou generací významných autorů. Naše foto-video mládí přináší rychlost a hodně sportu těm, kteří milují adrenalin a taky rychlé přístroje a dlouhé objektivy. V opozici k těmto úžasným snímkům najdete v právě otevíraném vydání i témata klidnější, stálá v podání autorů z generace těch odrostlých. Jako obvykle, pokračujeme v našem trendu, nabídnout všem tak trochu z toho co mají rádi. Ostatně jste si o to napsali a tak plníme alespoň částečně některá čtenářská přání.  

FotoVideo 01/2020

Praktické rady a také video přes QR kód?

A aby toho nebylo málo, nechybí naše pravidelné praktické rubriky a samozřejmě novinky a zajímavosti z techniky a jejího příslušenství. Jistě jste si všimli, že vedle snímků vám v některých článcích nabízíme i odkazy na zajímavá a kvalitní videa a internetové stránky. Pokud vám náš systém QR kódů vyhovuje, budeme rádi a třeba i trochu přitvrdíme. Věřím, že není problém si do svého chytrého mobilu stáhnout zdarma „QR Code Reader“, který když zapnete a namíříte na námi publikovaný QR kód, tak vám to naše doporučené video či stránku okamžitě spustí.

A abychom nezapomněli! Samozřejmě nechybí ani mistři svého řemesla, které vybrala Simona Nálepková. Rozhovory s nimi najdete v našich tradičních Minifóliích a tykají se samozřejmě aktuálně vyhodnoceného soutěžního tématu Zátiší! Soutěž Fotograf roku se nám tak hezky prolíná celým časopisem i webem ifotovideo.cz. Takže máte z čeho vybírat!

FotoVideo 01/2020

Z obsahu nového, lednového FotoVideo nabízíme třeba:

Rozhovor: Jakub Šedivý stále na cestách
„Vždycky jsem chtěl hodně cestovat a poznávat“, říká Jakub odkudsi z vysokých hor!

Rozhovor: Pořádně zaměstnaný Radoslav Holan
Akce stíhá akci a on musí být u toho! Jeho snímky plné rychlosti zaujmou každého.

Rozhovor: George Jiří Ksandr
„Nefotografuji reportáže ani senzace!“. Jiří umí! To musíte vidět.

FotoVideo 01/2020

Klasika: Matt Parry – Fotogenická Praha
„Česká republika je země mně velmi blízká.“ Matt byl nedávno v Praze a fotil jí klasicky.

Laowa představuje: Kategorie sama pro sebe
Neskutečně neskutečný objektiv. A vy ho musíte vidět!

Fotofejeton: Pojďme malovat světlem
… bude to určitě mnohem zábavnější! Zamyšlení Martina Kamína určené mnohým z nás.

FotoVideo 01/2020

Fotoporadna: Nebojte se, jde to!
Starý objektiv a středoformátová bezzrcadlovka? Petr Březina odhaluje a radí.

Fotograf roku: Dvacátý ročník zahájen
Téma „Zátiší“ jste pojali naprosto dokonale. Souboj to byl ale velký. Podívejte se na výsledky!

Celoroční předplatné časopisu FotoVideo si pro jistotu objednejte hned!

Ceny se budou asi hýbat? Předplaťte si nás! Je na čase ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. V roce 2020 se ceny poštovného i papíru trochu navýšily a my nemůžeme zaručit, jestli ty naše pro vás příznivé ceny předplatného udržíme. Objednáte a dostanete současně výhodný dárek zdarma dle vašeho výběru. Objednejte si tedy raději hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 a také elektronicky například na ifotovideo.czsend.cz nebo foto-video.magaziny.cz.

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

FotoVideo 01/2020

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *