„Neutrálně šedé“ červencové FotoVideo

V upoutávce na květnové číslo časopisu FotoVideo jsem se rozplýval nad velkým odborně provedeným testem polarizačních filtrů, a ejhle, červencové vydání přináší pokračování. Nikoliv však další díl „polarizáků“, nýbrž další díl testu filtrů – tentokrát neutrálně šedých. A to jak „eNDéček“ s pevnou denzitou, tak i variabilních ND filtrů, které ocení zejména videomakeři.

FotoVideo 07/2020

Pokud jste si doposud mysleli, že je to v podstatě jedno, jaké „eNDéčko“ koupíte, hlavně aby mělo požadovanou denzitu, pak jste na omylu. Test FotoVidea krásně ukazuje, jak některé filtry docela výrazně barevně uhýbají – čili nejsou čistě neutrální. A nemyslete si, že zde platí přímá úměra vyšší cena = vyšší kvalita. Paradoxně zde jako nejhorší (u pevné denzity) totiž skončil nejdražší filtr. Nekupte to. Doslova :-)

FotoVideo 07/2020


Anonce: Rychle a ostře s červencovým FotoVideo

Zdroj: FotoVideo

Věříme, že jste se už nabažili dokonalých záběrů přírody a krásy, které jsme vám nabídli s otevřeným srdcem v našem červnovém vydání. V červenci pro změnu trochu zrychlujeme! Současná foto a video technika umožňuje zachytit sportovní a motoristické výkony v těch nejkratších okamžicích, a tak se s námi na tyto záběry rychlosti v našich rozhovorech podívejte. Vše má svůj logický důvod.

V červencovém vydání totiž najdete vyhodnocení bohatě obeslaného tématu soutěže Fotograf roku, které s rychlostí dost souviselo. Udělali jste nám zase velikou radost. Že umíte fotit i rychle se pohybující sportovce a jejich vehikly, je fantastické. Byť to současná technika usnadňuje, je patrné, že je to ve vás. Jsme rádi, že se i v právě vyhodnoceném kole vyskytlo mezi 1326 akceptovanými fotografiemi tolik skvělých snímků a že byl souboj o dvacet předních, bodovaných příček tak urputný. Porota vše kvalitně okomentovala, a tak se v klidu podívejte, zda se dá ještě vůbec něco zlepšit.

FotoVideo 07/2020

Přestože sportovní a motoristické náměty v tomto vydání dominují, nezapomněli jsem ani na krajináře, které určitě potěší dokonalé fotografické obrazy Jana Šmída. To musíte vidět a v klidu se na ně dívat. Neméně zajímavým rozhovorem, tentokrát navíc o jídle a jeho focení, je povídání s Janou Králikovou, která toho o jídle nejen hodně ví, ale dokáže i dokonale poradit.

Jak vždy, nabízíme rozmanitý fotografický koktejl, ze kterého výrazně vyčnívají nedávno ještě velmi aktuální záběry Prahy vytvořené mistrovským okem Martina Sidorjáka. Budete překvapeni.

A tak bychom mohli pokračovat a nabízet stránku po stránce. Červencové FotoVideo je plné inspirativních, technických a také praktických a soutěžních novinek. Tohle vydání je velké a jeho ambicí je uspokojit všechny, kteří si ho koupí nebo předplatí. Tak si prohlížejte, čtěte, čerpejte informace a účastněte se soutěže Fotograf roku!

FotoVideo 07/2020


Vyberte si z červencového vydání časopisu FotoVideo:

Fotíme sport: Michal Červený
Chcete poznat, jak se fotí cyklistika s nápady? 

Minifolia: Denča Motáčková a Radek Lavička
Specialisté tématu měsíce soutěže Fotograf roku 

Inspirace: Krajinami Jana Šmída
Nenechte si ujít dokonalé fotografické obrazy 

Gitzo inspiruje: Lockdown Martina Sidorjáka
„Fotografování je můj život. Nemohl bych bez něj být.“ 

FotoVideo 07/2020

Technika: Pokračujeme ve velkém testu filtrů
Zrodila se nám docela zajímavá překvapení 

Technika: Sony ZV-1 je kamera i kompakt
Testovali jsme novinku pro vlogery a blogery a pro všechny…

Fotograf roku: Téma: Motorky, auta, stroje
Výsledky jsou jasné! Kdo byl v tomto tématu nejlepší? 

FotoVideo 07/2020

Předplaťte si nás, máte nové možnosti a jde to velmi rychle a můžete i po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti kusech, či… jak se vám to bude líbit. Je na čase ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Rok 2020 prožijte s naším časopisem, který vychází pravidelně koncem každého kalendářního měsíce. Objednáte si ho a dostanete po zaplacení výhodný dárek zdarma dle vašeho výběru.

Objednejte si tedy raději hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 a také elektronicky například na: www.ifotovideo.cz, www.send.cz nebo foto-video.magaziny.cz

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

FotoVideo 07/2020


 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *