Květnové FotoVideo přináší… Petra Jana Juračku a polarizační filtry. A mnoho dalšího

Původně jsem vás sice chtěl na květnové vydání časopisu FotoVideo navnadit cestopisem ambasadora Nikonu Petra Jana Juračky z Ukrajiny, ale už jsem o něm tak trochu psal, a ještě psát budu. Respektive nechám to na Petrovi, abyste to měli z první ruky.
Nevadí, zkusím to tedy jinak. Moji zálibu v testech jste asi už odhalili, nicméně kromě toho, že sám testuji rozličné fotografické věcičky, rád se také pokochám dobře udělaným testem od kolegů odborných publicistů. A právě v květnovém FotoVideu můžete najít, jak to jen říci… zkrátka na české poměry nebývale podrobný – a odborně zpracovaný – dvanáctistránkový test polarizačních filtrů.

FotoVideo 05/2020

Polarizační filtr jsem použil naposledy nevímkdy – nejsem krajinář a na nic jiného „polarizák“ nepotřebuji. Nicméně vím, že zrovna tento typ filtru není ani ve zdánlivě všemocné digitální době ničím jiným nahraditelný. A vím také, že není polarizační filtr jako polarizační filtr, čili pokud ve výběru sáhnete vedle, užijete si jen focení k zlosti.
Test týmu kolem FotoVidea naštěstí mezi patnácti vybranými polarizačními filtry neodhalil vyslovený propadák, nicméně rozdíly zde jsou a ani o překvapení není nouze. Ale to už bych prozrazoval moc – zbytek si přečtěte v květnovém vydání časopisu FotoVideo, které právě teď najdete u svých prodejců.

FotoVideo 05/2020


Anonce: V máji jsme si ještě blíž

Zdroj: FotoVideo

Je to tak! Chce to sundat roušku, vzít toho druhého do náručí a pořádně jí nebo jeho zlíbat. Svět je přeci normální, lidé se mají a mohou a chtějí mít rádi a polibek a objetí k tomu patří. Tak nám dovolte vás také obejmout alespoň takto na dálku, prostřednictvím voňavého květnového FotoVideo.

Tu vůni papíru a tiskařských barev chtě nechtě stejně přehluší zázraky přírody, které kolem nás všude teď kvetou a slibují hojné plody. I my jsme se snažili plodit a kvést a výsledky si můžete přečíst uvnitř ve více než dvaceti povedených materiálech. 

Začali jsme jako vždy fotografickou inspirací, ze které jsme ale velmi rychle přešli k praktickým a obrazově silným článkům. Asi dobře znáte Martina Raka, Zdeňka Bardona, Tomáše Halušku, Marcela rebro, Martina Kamína, Kateřinu Janišovou, Petra Jana Juračku, Angelo Purgerta, Radka Plíhala, Patra Horkého, Jana Kaisera, Simonu Nálepkovou, Petra Březinu a další a další, kteří se na přípravě tohoto skvělého vydání podíleli. Děkujeme jim a věříme, že Vás jejich fotografie, vyprávění a skvělá slova budou bavit. 

FotoVideo 05/2020

Fotíme všude a za každé situace! Je nám jasné, že se to mnohým dost zkomplikovalo. Měli naplánované cesty a workshopy a daleké či blízké kraje a najednou se dá fotit jen v omezeném okruhu vlastního bydliště nebo dokonce jenom v interiérech. Ale to má také svůj obrovský půvab, co říkáte?

Tohle vydání má v sobě ale skryté dvě na sobě nezávislé a naprosto impozantní události! Tou první jsou vítězové soutěžního tématu Černobílý portrét, jejichž profesionalita se dostala hodně hluboko do krásných a vycizelovaných snímků. Je radost si prohlížet těch dvacet nejlepších seniorských a deset super krásných juniorských fotografií! A tou druhou je opravdu velký test fotografických filtrů, který u nás asi dlouho nikdo tak pečlivě jako Radek Plíhal neudělal. Nastudujte si ty polarizační a příště vám přineseme testy dalších! Máte se opravdu na co těšit! Tak si prohlížejte a účastněte se soutěže Fotograf roku!

FotoVideo 05/2020


Vyberte si z květnového vydání časopisu FotoVideo:

Fotíme krajinu: Martin Rak – Český les
„Fotografovaná lokalita mě musí oslovit“ 

Minifolia: Marcel Rebro a Tomáš Haluška
Specialisté tématu měsíce soutěže Fotograf roku 

Událost: Fomei slaví 30 let
Velký rozhovor o tom co bylo s Milošem Žalmanem 

Laowa představuje: Laowa 17 mm F/4 GFX Zero-D
Co ještě chybělo středoformátovým přístrojům? 

Na cestách: Petr Jan Juračka v Černobylu
Jak se fotilo slavnému fotografovi s novými hračkami? 

Technika: Historicky největší test filtrů u nás
Nakoupili a půjčili jsme si téměř 70 filtrů… 

FotoVideo 05/2020

Předplaťte si nás, máte nové možnosti a jde to velmi rychle a můžete i po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti kusech, či… jak se vám to bude líbit. Je na čase ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Rok 2020 prožijte s naším časopisem, který vychází pravidelně koncem každého kalendářního měsíce. Objednáte si ho a dostanete po zaplacení výhodný dárek zdarma dle vašeho výběru. 

Objednejte si tedy raději hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 a také elektronicky například na: www.ifotovideo.cz, www.send.cz nebo foto-video.magaziny.cz

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

FotoVideo 05/2020

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *