Na procházce s Nikonem Z7. První fotografie ke stažení

O nové mirrorless Nikony řady Z je pochopitelně obrovský zájem – vyzkoušet si je chce každý, kdo se o fototechniku Nikon zajímá. Kvůli pozitivním zájmu však nastala negativní skutečnost – že Nikon Z7 téměř není dostupný k delšímu testu. A tak jsem se tento týden zdravě naštval :-) Nakoukl jsem do harmonogramu prezentačních akcí (najdete jej pravidelně aktualizovaný zde), a zjistil, že ve čtvrtek se „U Jecha“ neboli v brněnské prodejně Antikfoto, koná představení tohoto fotoaparátu. A domluvil jsem se se školitelem Nikonu, zdali by mně „Zetko“ nepůjčil alespoň na dobu polední přestávky. Slovo dalo slovo, ve dvanáct hodin jsem si aparát převzal, abych sedl na „šalinu“ a odjel do lužáneckého parku.

Nikon Z

Za hodinu (i s cestou) slušných fotografií moc neuděláte, takže vám nyní předkládám deset snímků bez úprav tak, jak jsem je Nikonem Z7 s objektivem Nikkor Z 24–70 mm f/4 pořídil. V galerii níže si je můžete rychle prohlédnout ve zmenšením náhledu, doplněném základními EXIF informacemi, nicméně fotografie lze také stáhnout v plném rozlišení jak v JPEGu, tak i v RAWu. Capture NX-D je již aktualizován i pro Nikon Z7 (o upgradu jsem psal zde), tudíž si můžete vyzkoušet i konverzi RAWových souborů.

Z hodinové procházky po parku nechci dělat žádné závěry, ale uvedu jen jeden poznatek. Ač zrcadlovkář tělem i duší, musím s pokorou uznat, že elektronický hledáček nového „Zetka“ je prostě super. Už jen to, že si můžete v rohu hledáčku nechat zobrazit živý histogram, je skvělá funkce. Díky tomu totiž i světelně problematické záběry pořídíte „na první dobrou“. Histogram vám zkrátka přesně ukáže, jakou případnou korekci expozice je třeba použít. Ve finále jsem zjistil, že jsem po pár snímcích naprosto přirozeně opustil zvyk kontrolovat pořízenou fotografii v náhledu. Protože to díky přesné expozici s pomocí živého histogramu není třeba…

Nikon Z7 na procházce

Snímky jsou zcela bez úprav. Objektiv Nikkor Z 24–70 mm f/4.

Stáhněte si zdrojové soubory bez úprav:

JPEG – 1. část (143 MB)
JPEG – 2. část (139 MB)
NEF – 1. část (298 MB)
NEF – 2. část (235 MB)
NEF – 3. část (221 MB)


Sdílej

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *