Léto až do konce září. Fotka měsíce Nikonblogu pokračuje 9. kolem

Astronomické léto sice končí až skoro za tři týdny – 23. září – nicméně dnes je první školní den, a ten obvykle vnímáme jako „neformální“ konec léta. Nastávající babí léto je sice spolu s podzimem nejkrásnější, nebo chcete-li nejfotogeničtější období v našem klimatickém pásmu, my jsme se však rozhodli, že po vás – v zářijovém kole naší soutěže Fotka měsíce Nikonblogu – budeme požadovat snímky toho „pravého“ léta. Čili vlastně slovy školáků a pedagogů – prázdninového období. Téma 9. kola naší soutěže tedy zní:

Vzpomínky na léto

Prázdniny jsou za námi

Léto, nebo chcete-li prázdniny, jsou obecně vnímané jako období spojené s cestováním. I ti největší peciválové v létě alespoň na týden či čtrnáct dní opouští pohodlí svých televizních gaučů, a vydávají se… ven. Nemusí to být trip na samotný kraj světa, může to být jen pobyt na vesnici u příbuzných. Nemusí to být pobyt v přírodě, může to být návštěva velkoměsta. A kdybychom to vzali do důsledků, může jít jen o cestování pěšky nebo na kole k blízkému rybníku s večerním návratem domů. Takříkajíc klasické léto je zkrátka pestré. Teplé i rozžhavené, se spoustou někdy až otravného slunce, období krátkých kalhot a sandálů, plavek a někdy ani těch ne :-)

Foto LakyLandscape| Fotografie účastníka 7. kola Fotky měsíce (téma Genius loci)
Foto LakyLandscape| Fotografie účastníka 7. kola Fotky měsíce (téma Genius loci)

Nevěříme, že byste zrovna v létě nechávali svůj fotoaparát ležet ladem. Jsme naopak přesvědčení, že právě v tomto období jste pořídili spoustu skvělých snímků, z nichž všechny charakteristiky léta přímo tryskají. Podělte se proto o ně v 9. kole naší soutěže Fotka měsíce Nikonblogu. Léto „snese“ všechny možné žánry fotografie – krajinářské snímky, reportážní, nebo sportovní záběry, street foto, ale i portrét či makro, zátiší nebo aranžovanou fotografii. Je jen na vás, jak jste se vyřádili nebo jaké snímky ještě tento měsíc vytvoříte.

Foto Mia Feres | Fotografie účastníka 5. kola Fotky měsíce (téma Svoboda pod širým nebem)
Foto Mia Feres | Fotografie účastníka 5. kola Fotky měsíce (téma Svoboda pod širým nebem)
Léto do konce září

Do příspěvku k zářijovému kolu na facebookové stránce Nikonu – zde – tedy přidávejte až do 30. 9. 2019 svoje fotografie s letní tématikou. Svoje snímky jako obvykle nezapomeňte označit tagem – pro toto téma: #nikonblog092019. Autor nejlepší letní fotografie získává skládací odraznou desku Nikon a… postupuje do celoročního finále o poukaz na fototechniku značky Nikon v hodnotě 30 000 Kč. Těšíme se na vaše snímky!

Odrazná deska Nikon

A vyhodnocení srpnového kola s tématem Najdi a vyfoť! | Nalezené zátiší? Na to se můžete těšit tento pátek 6. září. Sledujte Nikonblog – my sledujeme vaše fotografie!


Podrobné podmínky soutěže Fotka měsíce Nikonblogu najdete zde

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *