Léto až do konce září. Fotka měsíce Nikonblogu pokračuje 9. kolem

Astronomické léto sice končí až skoro za tři týdny – 23. září – nicméně dnes je první školní den, a ten obvykle vnímáme jako „neformální“ konec léta. Nastávající babí léto je sice spolu s podzimem nejkrásnější, nebo chcete-li nejfotogeničtější období v našem klimatickém pásmu, my jsme se však rozhodli, že po vás – v zářijovém kole naší soutěže Fotka měsíce Nikonblogu – budeme požadovat snímky toho „pravého“ léta. Čili vlastně slovy školáků a pedagogů – prázdninového období. Téma 9. kola naší soutěže tedy zní:

Vzpomínky na léto

Prázdniny jsou za námi

Léto, nebo chcete-li prázdniny, jsou obecně vnímané jako období spojené s cestováním. I ti největší peciválové v létě alespoň na týden či čtrnáct dní opouští pohodlí svých televizních gaučů, a vydávají se… ven. Nemusí to být trip na samotný kraj světa, může to být jen pobyt na vesnici u příbuzných. Nemusí to být pobyt v přírodě, může to být návštěva velkoměsta. A kdybychom to vzali do důsledků, může jít jen o cestování pěšky nebo na kole k blízkému rybníku s večerním návratem domů. Takříkajíc klasické léto je zkrátka pestré. Teplé i rozžhavené, se spoustou někdy až otravného slunce, období krátkých kalhot a sandálů, plavek a někdy ani těch ne :-)

Foto LakyLandscape| Fotografie účastníka 7. kola Fotky měsíce (téma Genius loci)
Foto LakyLandscape| Fotografie účastníka 7. kola Fotky měsíce (téma Genius loci)

Nevěříme, že byste zrovna v létě nechávali svůj fotoaparát ležet ladem. Jsme naopak přesvědčení, že právě v tomto období jste pořídili spoustu skvělých snímků, z nichž všechny charakteristiky léta přímo tryskají. Podělte se proto o ně v 9. kole naší soutěže Fotka měsíce Nikonblogu. Léto „snese“ všechny možné žánry fotografie – krajinářské snímky, reportážní, nebo sportovní záběry, street foto, ale i portrét či makro, zátiší nebo aranžovanou fotografii. Je jen na vás, jak jste se vyřádili nebo jaké snímky ještě tento měsíc vytvoříte.

Foto Mia Feres | Fotografie účastníka 5. kola Fotky měsíce (téma Svoboda pod širým nebem)
Foto Mia Feres | Fotografie účastníka 5. kola Fotky měsíce (téma Svoboda pod širým nebem)
Léto do konce září

Do příspěvku k zářijovému kolu na facebookové stránce Nikonu – zde – tedy přidávejte až do 30. 9. 2019 svoje fotografie s letní tématikou. Svoje snímky jako obvykle nezapomeňte označit tagem – pro toto téma: #nikonblog092019. Autor nejlepší letní fotografie získává skládací odraznou desku Nikon a… postupuje do celoročního finále o poukaz na fototechniku značky Nikon v hodnotě 30 000 Kč. Těšíme se na vaše snímky!

Odrazná deska Nikon

A vyhodnocení srpnového kola s tématem Najdi a vyfoť! | Nalezené zátiší? Na to se můžete těšit tento pátek 6. září. Sledujte Nikonblog – my sledujeme vaše fotografie!


Podrobné podmínky soutěže Fotka měsíce Nikonblogu najdete zde

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *