Lednové FotoVideo v novém. Od sportu ke krajině

Časopis FotoVideo se prvním číslem roku 2021 přehoupl do svého 25. ročníku. To už chtělo malou oslavu, což v redakci vyřešili… prací :-) Na novém layoutu. Nečekejte však úplně nový vzhled – kromě několika dalších drobností se v podstatě pouze vyměnil sazební font z patkového za bezpatkový. Velikost, rozsah i struktura obsahu zůstaly zachované, logo je také stejné, takže vzhůru do dalšího roku. První číslo roku 2021 ještě do konce ledna najdete u vašich prodejců, další informace o jeho obsahu následují.

FotoVideo 01/2021

FotoVideo nedělá striktně tématická čísla, nicméně tři „sporťáci“ – Jiří Křenek, Bára Reichová a Dan Vojtěch, to už je trochu užší zaměření. Když bych k nim přidal i povídání o kalendáři Sports by Gabriela Ksandr, což sice není klasická sportovní fotografie, ale „sportovní akty“, pak je to téměř na ono hlavní téma.

Pro naše čtenáře bych rád vypíchl rozhovor o projektu Dana Vojtěcha a Martina Přívratského Space 3D ReTextured. Proč, když jsem o něm už na Nikonblogu psal? Protože ve FotoVideu vyzpovídali také „osvětlovače“ ze studia Lunchmeat, takže se zde – zejména vy, techničtěji založení čtenáři – dozvíte bližší podrobnosti o projekční technice, o počítači, který ji „poháněl“, plus další informace.

FotoVideo 01/2021

Anonce: Za branou čtvrtstoletí

Zdroj: Foto Video

Časopis FotoVideo vstupuje lednovým vydáním roku 2021 do pětadvacátého roku své existence. Budeme na toto ubíhající čtvrtstoletí vzpomínat nostalgicky, vesele, vážně, rychle či rozvážně? Nebyli bychom to my, abychom vám nenabídli stovku naprosto vyrovnaných stránek. Začínáme rychle v zákulisí i na trati Formule 1 a uklidňujeme se v krásných krajinách a divokých přírodních scenériích. Jako vždy, pro každého něco a kvalita na prvním místě. Bude se vám líbit?

Jsme trochu jiní, všimli jste si?
Ano, moderní doba žádá (prý) bezpatkové písmo a my už tou naší více než dvacetiletou klasikou prý byli archaičtí. Takže doufáme, že se vám náš modernější design grafiky bude líbit a komu ne, tak ať nám napíše. Ale prosíme vážně a podstatně! Kolegyně si s tím dala opravdu velkou práci, ze kterou jí patří asi nejen redakční veliký dík. Tak čtěte lépe a snadněji, i když texty krátit nebudeme, takže o žádný obsah nepřijdete.

FotoVideo 01/2021

Inspirativní i praktičtí
Za ta léta jsme si zvykli na vaše chutě. Chcete vidět co fotí ti nejlepší fotografové, inspirovat se současností, přečíst si, na čem právě pracují a co k tomu používají. Rozhovory a povídáním s mistry různých žánrů každé naše vydání začíná. Následně nechybí ani recenze a zajímavosti a pak už postupně přecházíme do fotografické praxe s níž se prolíná i stále oblíbenější video. Naše praktické články mají poměrně značnou odezvu, a tak jsme je v tomto vydání ještě o kousíček rozšířili. Snad v nich i další z vás naleznou to, co právě potřebují. A když ani v tomto vydání, tak určitě příště.

S kým se v lednovém FotoVideo setkáte?
Hned v úvodu s Jiřím Křenkem, jediným Čechem, který má akreditaci na fotografování závodů Formule 1. Jeho zážitky jsou až neuvěřitelné a fotografie úžasné. Hned v závěsu za ním je na dalších stránkách neuvěřitelná žena, oficiální fotografka Českého olympijského týmu, právě čerstvě oceněná Bára Reichová. Jeden fotografický zážitek tedy střídá další. Abychom nebyli jen v pohybu, dali jsme slovo i mistrům krajinářům. Co vám říkají jména Martin Rak a Martin Šaroch. Každý z nich své krajiny pojímá a snímá jinak a současně oba milují krásu a nedotknutelnost přírodu. Jejich snímky jsou dokonalými a propracovanými obrazy. A tak bychom mohli pokračovat s líčením originality Dana Vojtěcha, vzpomínkami Františka Dostála nebo dokumenty Lucie Mojžíšové. Naše nabídka je i v roce 2021 široká a bude taková stále. Jsme rádi, že jste s námi. 

FotoVideo 01/2021

Vybírejte z lednového vydání časopisu FotoVideo v novém kabátě:

Rozhovor: Jiří Křenek
Pouze dvacet fotografů z celého světa na trati Formule 1

Interview: Barbora Reichová
Projekt Nezlomní olympionici vznikl v lockdownu a je dokonalý

Rozhovor: Martin Rak
Nejraději mám krajiny na sever od Prahy, říká mistr

FotoVideo 01/2021

Rozhovor: Marek Šaroch
Dá se říct, že přes den létám s dronem jen výjimečně…

Praxe: Dan Vojtěch
Virtuální skatepark v Maxspace 

Fotograf roku: Vyhrajte týden s Volvem
Výjimečná soutěžní kategorie zahájena 

Fotograf roku: První téma nového ročníku vyhodnoceno
Téma Pohled z okna přitáhlo téměř 1500 fotografií! Jak jste dopadli vy a jak vaši fotografičtí přátelé? Pořadí najdete jen v tištěném vydání FotoVideo.

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

FotoVideo 01/2021

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A máme pro vás další a další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Je čas si udělat radost (a také vašim blízkým?) pod stromeček! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit.

Vybírejte si na našem webu

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách (a to celý příští rok!),, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetřte s námi!

FotoVideo 01/2021

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *