Ukrajinský urbex Petra Jana Juračky

„Když jsem před nedávnem odlétal na workshop na Ukrajinu, do Černobylu, ani ve snu by mě nenapadlo, že to bude moje poslední cesta ven na asi ještě dlouhou dobu. Ale i kdybych to byl býval věděl, destinace bych neměnil. Tohle se totiž jinde zažít nedá.“ Těmito slovy začíná dvanáctiminutové video ambasadora Nikonu, Petra Jana Juračky, z jeho cesty od Kijeva přes Černihiv do Černobylu.

Na workshopu, kde se fotil a natáčel žánr známý jako urbex – čili záběry v opuštěných továrnách, průmyslových objektech a podobných „zbořeninách“, používal Petr kromě jiných „hraček“, jako je dron nebo tříosý motorový gimbal Ronin SC, samozřejmě také nová Zetka od Nikonu. Nikon Z 50 zde byl zejména v roli kamery. „Foťák, kterým jsem fotil hlavně, byl samozřejmě můj milovaný Nikon Z7“, píše Petr v popisku pod videem.


Mně osobně urbex nějak zvlášť „nebere“, nicméně třeba následující snímek ukazuje, že i tento žánr umí dělat Petr Jan Juračka s invencí sobě vlastní. A když navíc ve videu zjistíte, jak fotografie vznikla (pokud je to tedy pravda a ne jen malý herecký výkon :-)), bude se vám možná líbit ještě víc.

Foto Petr Jan Juračka
Foto Petr Jan Juračka

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *