Konec únorového kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu se blíží! Už jste poslali svoje fotografie?

Už jen tři dny, a nejkratší měsíc roku uvolní svoje místo březnu. S únorem končí také druhé kolo naší fotografické soutěže Fotka měsíce Nikonblogu – takže je nejvyšší čas, abyste se zapojili i vy. Jaké je téma pro měsíc únor? Makrofotografie. Už jsme to na Nikonblogu jednou psali, malé opakování však neuškodí:

Makrofotografie je sice definovaná jako snímání v měřítku 1 : 1 a menším, nicméně my na vaše fotky s pravítkem nepůjdeme. Stejně tak nás neohromí technická dokonalost makra skládaného z mnoha jednotlivě zaostřených záběrů, bude-li to nudný sterilní snímek pro vědecké využití. Ponořte se zkrátka do bližšího než blízkého světa, avšak buďte u toho tvůrčí, nápadití, vtipní. Nefoťte jen broučky a kytičky, ale také šroubky a matičky :-) Ale vážně, makrosvět techniky je stejně zajímavý jako makrosvět fauny a flóry.

Svoje fotografie označte tagem #nikonblog022019 a nahrejte je na Facebookovou stránku Nikonu zde. Nejlepší z vás získává speciální edici diáře Nikon – 1000 statečných a samozřejmě postupuje do celoročního finále o poukaz na fototechniku Nikon v hodnotě 30 000 Kč. Těšíme se na vaše makrofotografie!

Nikon diář 1000 statečných


A jako upoutávku tradičně přinášíme několik ukázek fotografů, kteří již svoje příspěvky do únorového kola soutěže Fotka měsíce Nikonblogu poslali. Neváhejte! Těšíme se na vaše makrofotografie.

Foto Daniela Glasová
Foto Daniela Glasová
Foto Barča Matt
Foto Barča Matt
Foto Petra Písařicová
Foto Petra Písařicová

Podrobné podmínky soutěže Fotka měsíce Nikonblogu najdete zde

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše oznámení o ochraně soukromí se změnilo

Zlepšujeme naši správu uživatelských údajů v rámci Evropy. Od této chvíle budou naše e-maily odesílány a údaje zákazníků ukládány a spravovány centrálně společností Nikon Europe BV v Nizozemsku. Tato změna nám umožní spravovat údaje zákazníků účinněji a bezpečněji.

Aktualizovanou verzi oznámení o ochraně soukromí si můžete přečíst zde.

Den s Nikonem
Nikon škola
Nikon servis CZ
Nikon servis SK