Jeden zajímavější než druhý – 5× rozhovor na Nikonblog.sk

Ze svého zaujetí pro rozhovory jsem se na Nikonblogu už několikrát vyznal. Rozhovory velmi rád pořizuji či vedu a stejné potěšení mně dělá je číst. A nemusí to být jen rozhovory s fotografy, i když…
Přestože jsme se o tom spolu nikdy nebavili, evidentně je stejnou vášní veden i Julo Kotus, šéfredaktor slovenského Nikonblogu. Jinak by totiž od srpna nevydal hned pět rozhovorů. Klobouk dolů Julo! Takže nyní to vezmu chronologicky od „nejstaršího“ textu.

Marián Kuric: Modrú oblohu pri fotení nemám rád

Jméno Mariána Kurice není čtenářům Nikonblogu neznámé. Marián se s železnou pravidelností objevuje v našich výběrech soutěže JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu, v loňském ročníku, respektive letos, má také „svoji stranu“ v Nikon kalendáři 2018. Rozhovor s tímto výborným slovenským autorem, zaměřeným především na krajinářskou fotografii najdete zde.

Foto Marián Kuric
Foto Marián Kuric
Vladimír Šimíček: Fotiť pre veľký svet

O Vladovi Šimíčkovi píše Julo Kotus v úvodu k rozhovoru jako o fotografovi, který má dvě výjimečné vlastnosti – trpělivost a skromnost. Zejména kvůli druhé z nich prý dlouho odolával diktafonu šéfredaktora slovenského Nikonblogu. Julovi se ale naštěstí podařilo tohoto výborného reportážního fotografa – který nejprve prošel mnoha médii, aby posléze zakotvil u agentury AFP – k rozhovoru „ukecat“. Přečíst si jej můžete tady.

Biela noc v Bratislave, Foto: Vladimír Šimíček, AFP
Biela noc v Bratislave, Foto: Vladimír Šimíček, AFP
Milujem svet pod hladinou. Lucie Drlíková

Lucie Drlíková, jejíž tvorbu můžete mimochodem také znát z Nikon kalendáře nebo soutěže JSEM | Fotka měsíce Nikonblogu, o sobě v rozhovoru tvrdí, že už téměř nefotí na suchu. Což o to, pod vodou dnes fotografuje spousta tvůrců, nicméně Lucie Drlíková to činí poměrně specifickým způsobem – její snímky jsou aranžované, používá rekvizity, vytváří zkrátka podvodní obrazy. Na její fotografie se určitě podívejte v rozhovoru.

Foto Lucie Drlíková
Foto Lucie Drlíková
Dan Vojtěch: Športovú fotku berte ako šport

Jestli některého fotografa není třeba na Nikonblogu představovat vůbec, pak je to právě Dan Vojtěch. Já sám jsem s ním dělal několik rozhovorů, nyní se přidal i Julo. S Danem totiž společně cestovali autem z letošní Photokiny, tak proč nezužitkovat čas strávený na 700kilometrové cestě ke „zpovědi“ s tímto mimořádně talentovaným autorem? Julův rozhovor s Danem čtěte zde.

Mistryně světa v kickboxu Martina Ptáčková | Foto Dan Vojtěch
Mistryně světa v kickboxu Martina Ptáčková | Foto Dan Vojtěch
Martin Přívratský: Je super, keď robíme to, čomu veríme.

Spolu s Danem Vojtěchem, se vracel z Photokiny také jeho „týmový spoluhráč“ Martin Přívratský, který tvoří druhý díl skládačky s názvem Tomorrow creative. Je to jednoduché – Dan fotografuje, Martin natáčí video. Kombinace, která se dnes vidí docela často. No a že po cestě učinil Julo Kotus rozhovor také s Martinem Přívratským, to už je jaksi zřejmé. Čtěte na slovenském Nikonblogu.


Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *