Fotografie Od rozštěpu k úsměvu srdcem Lenky Hatašové

Lenku Hatašovou, ambasadorku Nikonu, naši čtenáři znají především jako fotografku slavných osobností (čtěte rozhovor zde). Jak jsem stačil Lenku krátce poznat, je to také žena s velkým srdcem – a to, že je autorkou fotografií Od rozštěpu k úsměvu, které můžete vidět na výstavě a ve stejnojmenné knize, se pak snoubí v naprosté symbióze.

Pomáhat druhým

Nezisková organizace Šťastný úsměv, z. s. o svojí činnosti uvádí:

„Všichni rodiče si přejí, aby se jejich dítě narodilo zdravé. Někdy se ale během těhotenství dozvědí, že se dítě narodí s rozštěpem obličeje. Jelikož se stále přesvědčujeme o tom, že detabuizace a demýtizace rozštěpové problematiky jsou více než potřebné, rozhodli jsme se zaměřit právě na informovanost široké veřejnosti a stejně tak na informovanost nastávajících i novopečených rodičů dětí s touto vrozenou vývojovou vadou, která postihuje obličej, nikoliv intelekt (není-li rozštěp pouze průvodním jevem nějakého závažného syndromu).“

Lenka Hatašová – Od rozštěpu k úsměvu

Detabuizace a demýtizace… S těmito dvěma pojmy pracuje v rámci projektu Od rozštěpu k úsměvu také Lenka Hatašová. Jak jinak nežli svými portrétními fotografiemi. Ty můžete do konce září zhlédnout ve výstavních prostorách pražské Nové radnice. Máte-li zájem také o knihu Lenky Hatašové, podrobnosti o tom, jak ji získat, najdete na webu Šťastný úsměv.

Lenka Hatašová s patronkou projektu Simonou Stašovou
Lenka Hatašová s patronkou projektu Simonou Stašovou
Lenka Hatašová – Od rozštěpu k úsměvu

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *