„Dobrá módna fotografia odzrkadľuje ducha doby, zachytáva štýl prítomnosti.“ Braňo Šimončík, nový ambasador Nikonu

K dosavadním sedmi ambasadorům Nikonu (představujeme je zde) aktuálně přibyl do této elitní skupiny osmý člen, slovenský fashion fotograf Braňo Šimončík.

Branislav Šimončík je jméno, které rezonuje po celém světě a stojí za mnohými titulními stránkami a editorialy módních biblí. Jeho práce je vidět v těch nejlepších módních magazínech od Elle po pánský GQ a na svém kontě má prestižní spolupráce s topmodelkami jako Karolina Kurková, Eva Herzigová, Izabel Goulart nebo Winnie Harlow. Braňův objektiv zachytil v doposud nepoznané podobě i mnohé osobnosti mimo svět módy, například Jaromíra Jágra, Camerona Dallase nebo Carlose do Carmo.

Foto Braňo Šimončík
Foto Braňo Šimončík

První impulsy k zájmu o zachycování obrazu dostal Braňo už v dětství od svého tatínka, který je také fotografem. Profesionálně a s vášní se začal fotografování věnovat ve svých 20 letech, s příchodem prvních digitálních fotoaparátů.

Dnes Braňo fotí především módu a portréty a svojí tvorbou si získal věhlas v celém fashion světě. „Kariéru jsem ale možná překvapivě nastartoval dokumentární prací. Kritici i veřejnost se o mě začala zajímat především díky sérii snímků kubánských boxerů v Guantanámu,“ řekl Branislav o fotografiích, které se dočkaly i mezinárodního uznání. Poté se ale nechal vtáhnout do světa propracovaných střihů a perfektních těl. Současně s módou je jeho tvorba intenzivně přítomná i v oblasti portrétové a reklamní fotografie.

Foto Braňo Šimončík
Foto Braňo Šimončík

Již několik let jsou fotografie Braňa Šimončíka součástí Mezinárodního festivalu módní fotografie v Cannes a naposledy výrazně rezonoval speciální projekt „Krok k rovnosti“ (Um Passo Pela Igualdade), ve kterém Braňo vytvořil tucet fotografií nejvýznamnějších portugalských mužů. Kniha fotografií a výstava v lisabonském Berardo Collection Museum zaznamenaly obrovský úspěch.


Rozhovor s Braňo Šimončíkem čtěte na slovenském Nikonblogu zde


Fotografie Braňo Šimončíka

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *