„Dobrá módna fotografia odzrkadľuje ducha doby, zachytáva štýl prítomnosti.“ Braňo Šimončík, nový ambasador Nikonu

K dosavadním sedmi ambasadorům Nikonu (představujeme je zde) aktuálně přibyl do této elitní skupiny osmý člen, slovenský fashion fotograf Braňo Šimončík.

Branislav Šimončík je jméno, které rezonuje po celém světě a stojí za mnohými titulními stránkami a editorialy módních biblí. Jeho práce je vidět v těch nejlepších módních magazínech od Elle po pánský GQ a na svém kontě má prestižní spolupráce s topmodelkami jako Karolina Kurková, Eva Herzigová, Izabel Goulart nebo Winnie Harlow. Braňův objektiv zachytil v doposud nepoznané podobě i mnohé osobnosti mimo svět módy, například Jaromíra Jágra, Camerona Dallase nebo Carlose do Carmo.

Foto Braňo Šimončík
Foto Braňo Šimončík

První impulsy k zájmu o zachycování obrazu dostal Braňo už v dětství od svého tatínka, který je také fotografem. Profesionálně a s vášní se začal fotografování věnovat ve svých 20 letech, s příchodem prvních digitálních fotoaparátů.

Dnes Braňo fotí především módu a portréty a svojí tvorbou si získal věhlas v celém fashion světě. „Kariéru jsem ale možná překvapivě nastartoval dokumentární prací. Kritici i veřejnost se o mě začala zajímat především díky sérii snímků kubánských boxerů v Guantanámu,“ řekl Branislav o fotografiích, které se dočkaly i mezinárodního uznání. Poté se ale nechal vtáhnout do světa propracovaných střihů a perfektních těl. Současně s módou je jeho tvorba intenzivně přítomná i v oblasti portrétové a reklamní fotografie.

Foto Braňo Šimončík
Foto Braňo Šimončík

Již několik let jsou fotografie Braňa Šimončíka součástí Mezinárodního festivalu módní fotografie v Cannes a naposledy výrazně rezonoval speciální projekt „Krok k rovnosti“ (Um Passo Pela Igualdade), ve kterém Braňo vytvořil tucet fotografií nejvýznamnějších portugalských mužů. Kniha fotografií a výstava v lisabonském Berardo Collection Museum zaznamenaly obrovský úspěch.


Rozhovor s Braňo Šimončíkem čtěte na slovenském Nikonblogu zde


Fotografie Braňo Šimončíka

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stáváme se Nikon Europe BV

Dovolujeme si Vás informovat, že došlo ke změně struktury našeho právního subjektu. Tyto změny žádným způsobem neovlivní služby, které v současnosti nabízíme.

Další informace

Den s Nikonem
Nikon škola
Nikon servis CZ
Nikon servis SK