Dennodenně… Fotka Nikonblogu ve 3. kole

Vždycky jsem obdivoval lidi, kteří si pravidelně píší deník. Sám jsem to zkoušel mnohokrát, ale nikdy jsem u psaní deníku nevydržel déle než týden. Ale u mě je to možná tím, že se psaním živím a další vyrábění písmenek „po práci“ mě už zkrátka tak nebaví. Nicméně fotografie se už několik desítek let stále nemůžu nabažit. Proč to píšu? Před lety jsme na Nikonblogu zveřejnili krátký seriál s názvem Jeden obrázek za 1 000 slov. Ano, fotografie mohou do nějaké míry nahradit slova. Tak proč si deník nevést fotograficky?

Fotky místo slov

Seznam všech témat naší soutěže Fotka Nikonblogu jsme sice už dopředu zveřejnili v zadání prvního letošního kola, ale kdo si to má pamatovat? Co tedy máme na programu pro 3. kolo?


Fotodeník (série)


Tentokrát začnu ryze fakticky: Fotodeník je jediné kolo letošního roku, do kterého můžete poslat více než obvyklých pět fotografií. Od května do června lze soutěžit s až 30 fotografiemi, což v praxi znamená maximálně 3 soubory o 7–10 fotografiích. Základní počet sedm snímků v souboru jsme nezvolili náhodou. Můžete totiž zkusit fotograficky zaznamenat jeden svůj týden, kdy denně pořídíte jednu jedinou fotografii. Ale pozor, není to pravidlo! 

Fotodeník si můžete vést například jako dokument nějakého svého projektu nebo životní události. Fotit lze například „stavitelský fotodeník“ při budování nového domova, „cestovatelský fotodeník“ – jak jinak, než na cestách; zaznamenávat svůj fotodeník můžete třeba z pobytu v nemocnici (to vám nepřeji, napadlo mě to jen, že jsem tam nedávno zrovna týden trávil :-)), a tak dále a tak dále. Věřím, že spoustu námětů vymyslíte sami. 

Ze série #10:00 diary | Foto Pavel Otevřel
Ze série #10:00 diary | Foto Pavel Otevřel

Budeme rádi, když svůj fotodeník krátce popíšete, abychom nejen my, ale i ostatní diváci věděli, jaký deník si svým fotoaparátem zaznamenáváte. Ostatně popiskům se nevyhnete, protože jednotlivé fotografie, které patří do stejné série, je nutné tak jako tak označit. Tudíž to, prosím, udělejte. 

Své obrazové deníkové záznamy jako vždy vkládejte do příslušného příspěvku na facebookové stránce Nikon. Na autory tří nejlepších fotodeníků čeká malý dárek od společnosti Nikon – sluneční brýle. Tito fotografové zároveň automaticky postupují do celoročního finále, kde se „hraje“ o krásný Nikon Z fc s objektivem NIKKOR Z 28 mm f/2,8 SE. 

Sluneční brýle Nikon – pozornost pro tři nejlepší autory fotodeníků
Sluneční brýle Nikon – pozornost pro tři nejlepší autory fotodeníků

Čekání na Moderní architekturu

Druhé kolo s tématem Moderní architektura máte již za sebou, na tahu jsme nyní my. Na vaše fotografie se už zálibně díváme, prohlížíme jednu po druhé a zase zpátky, ale správné rozhodnutí, které tři jsou nejlepší, chce nějaký čas. Sejdeme se tedy na Nikonblogu přesně za týden, abychom vyhlásili výsledky. Trpělivost je (nejen) pro fotografa velmi dobrá vlastnost ;-)

Podrobná pravidla soutěže Fotka Nikonblogu 2023 najdete zde

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *