Dan Vojtěch opět bodoval v soutěži Red Bull Illume!

Pokud Nikonblog sledujete pravidelně, určitě si vzpomínáte na článek o úspěchu Dana Vojtěcha v prestižní fotosoutěži Red Bull Illume v roce 2013. Tehdy Dan vyhrál kategorii New Creativity s fotografií „Tomáš Slavík na laně“ (o vzniku tohoto snímku jsme psali zde).

Minulý týden se v Chicagu vyhlašovaly výsledky letošního ročníku Red Bull Illume, Dan Vojtěch byl opět u toho, a opět, řečeno sportovním žargonem, stál na bedně. Tentokrát si odváží prvenství v kategorii Sekvence za fotografii české akrobatické skupiny Flying Bulls. Gratulujeme!

Dan Vojtěch fotí Flying Bulls
Vítězná fotografie Dana Vojtěcha na Red Bull Illume 2016

O vzniku nejen vítězného snímku, ale celé série fotografií akrobatů Flying Bulls jsme na Nikonblogu také psali – čtěte zde.
Ještě je ale třeba k Danovu úspěchu dodat, že soutěže Red Bull Illume se zúčastnilo 5 645 (!) fotografů ze 120 zemí celého světa. Třiapadesátičlenná mezinárodní porota vybírala vítěze v 11 kategoriích z celkem 34 624 fotografií. Myslím, že tato úctyhodná čísla jasně hovoří o tom, jak velký úspěch tohoto mladého českého fotografa to vlastně je…

Dan Vojtěch u svého vítězného snímku | Foto Red Bull
Dan Vojtěch u svého vítězného snímku | Foto Red Bull

Sluší se uvést také celkového vítěze 10. ročníku Red Bull Illume – tím se stal německý fotograf Lorenz Holder (uspěl také v kategorii Playground). Na vítězném snímku zachytil v mystické podzimní krajině bikera Senada Grosice. Při pohledu na vítěznou fotografii si říkám: je to sportovní nebo krajinářská fotografie? A pak dodávám: Není to vlastně úplně jedno? Jde o výborný snímek a o tom to je…

Celkový vítěz Red Bull Illume 2016 – Lorenz Holder
Celkový vítěz Red Bull Illume 2016 – Lorenz Holder

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *