Dan Vojtěch vítězem fotosoutěže Red Bull Illume v kategorii New Creativity!

Pokud ještě někdo z vás měl pochyby o talentu a schopnostech mladého fotografa Dana Vojtěcha, pak následující zpráva by už snad definitivně měla udělat v této věci jasno. Dan Vojtěch totiž zvítězil v mezinárodní fotosoutěži Red Bull Illume, přesněji v jedné z jejích kategorií – New Creativity! A stalo se tak v soutěži, kde letos „bojovalo“ 28 257 fotografií od 6 417 fotografů ze 124 zemí. Jen z ČR se účastnilo 18 fotografů…

S jakou fotografií Dan vyhrál? Přece se „Slavíkem na laně“ – o ní a o průběhu focení jsme vás informovali již před časem na Nikonblogu.

Dan Vojtěch – Tomáš Slavík „na lanech“

Co zaujalo porotu prestižní celosvětové fotosoutěže Red Bull Illume?
„Existují talentovaní fotografové, ale i geniální fotografové“, řekl Jym Wilson, senior fotoeditor USA Today a jeden z padesáti porotců Red Bull Illume. „Zdejší vítězové nejsou jen akční fotografové, ale i lidé s úžasnými technickými a uměleckými dovednostmi.“

„Na Danově fotce se mi líbí, že mě nejvíce ze všech přiměla zamyslet se. Pozastavit se nad fotkou, říct si, počkat, tady něco nehraje. A pak ještě dlouho přemýšlet, jestli by takový trik nešel opravdu zrealizovat. Proto jsem pro něj hlasoval ve Volbě sportovců“, pochválil Daniela na pódiu po své show populární BMX Flatland jezdec Viki Gomez ze Španělska.

Dan Vojtěch
Foto Red Bull
Asie, světadíl fotografii zaslíbený

Dan Vojtěch si svůj úspěch užil v Hong Kongu, kde jsou vítězné fotografie vystavené na podsvícených panelech o rozměrech 2 × 2 m na rušné ulici Avenue of Stars. Zde zůstane výstava následující tři týdny a pak bude putovat dva roky napříč světem.

Daniel si odváží z Asie za svůj úspěch kromě skleněné trofeje také fotoaparát Leica X2, Broncolor Para 88 P Kit a vybavení Sun-Sniper.

Hong Kong – Avenue of Stars
Foto Red Bull

Redakce Nikonblogu Danovi srdečně gratuluje!


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *