Červnové FotoVideo na konci května – právě teď u vašich prodejců

Minulé úterý jsem vydal článek o seriálu Petra Jana Juračky – Ze života fotografa –, který vysílá internetová televize Mall.tv (čtěte zde). Netušil jsem ale, že tento ambasador Nikonu bude o dva dny později slavit svoje 34. narozeniny. Takže opožděně gratuluji za sebe i Nikonblog!

Nevím, zdali o Petrových narozeninách věděli v redakci časopisu FotoVideo, nicméně titulní stranu červnového čísla, které vyšlo minulý týden, zdobí Petrova fotografie, a uvnitř najdete rozsáhlý materiál o tom, jak pracuje technika při výstupu na nepálskou horu Ama Dablam (6 812 m n. m.). Tedy článek od Petra Jana Juračky, který tuto cestu podnikl, techniku vyzkoušel a vše poctivě sepsal. Čtěte a koukejte na fotografie v novém FotoVideu.

Časopis FotoVideo 06/2019

Anonce – Lehněte si do trávy s časopisem FotoVideo

zdroj Foto Video

Víte, že budete v průběhu celého června fotit luční kvítí? Víte, že je to to nejkrásnější a nejromantičtější téma soutěže Fotograf roku, které se přímo nabízí a čeká? A pokud nehodláte soutěžit, tak alespoň běžte na nějakou neposkvrněnou louku, vezměte si sebou náš časopis, lehněte si do trávy a střídavě se dívejte na kvítky a trávy kolem sebe a třeba i na nebe a třeba taky na naše stránky a buďte šťastní!

Červnové vydání časopisu FotoVideo samozřejmě není jen květnaté a o květech a romantice. Ono soutěžní téma naší nekonečné soutěže Fotograf roku s názvem „Luční kvítí“ jen tak trochu anoncuje. Jinak je toto vydání plné cestování, hor, dobrého pití, krásných a vzdálených krajin, příjemného fotografického vybavení a také praktických rad pro všechny, kteří fotí a natáčí video. Od toho jsem přeci tady!

Časopis FotoVideo 06/2019

Léto se k nám konečně vrátilo, i když mu to trvalo tentokrát poněkud déle a my vám k jeho počátku nabízíme velké fotky a velké povídání Petra Jana Juračky o jeho cestě do Nepálu, ve kterém nechybí ani informace a postřehy o tom, co v extrémních podmínkách používal. Však nás znáte, jsme hodně praktičtí a snažíme se přinést co nejvíce informací, o které si píšete.

Ve dvou dalších rozhovorech Simony Nálepkové v rubrice Minifolia se potkáte s Anetou Jungerovou a Ivou Dufkovou, když budete mít chuť fotit dobré drinky, tak se určitě začtete do nezvykle zajímavého článku o barové gastronomii, z velké řady různého příslušenství si můžete vybírat mezi jednotlivými typy batohů světové značky National Geographic, prohlédnout si nový objektiv Tokina Opera 16-28 mm a třeba si také přečíst další díl našeho seriálu o fotoaparátech Leica. Je toho v tomto vydání opravdu hodně!

Časopis FotoVideo 06/2019

Jsme šťastní, že se nám podařilo udělat krátkou recenzi na neuvěřitelnou knihu Jana Williama Drnka – epopej, a že se u nás na našich stránkách po dlouhé době potkáte s výsledky soutěže World Press Photo. Přečtěte si a pořádně prolistujte červnové FotoVideo. Věříme, že vás potěší.

19. ročník soutěže Fotograf roku – Luční kvítí

Tak černobílé téma, touha všech fotografů, je pomalu a jistě za námi a my se těšíme na další! Devátým tématem devatenáctého ročníku naší soutěže Fotograf roku je téměř pohádkové „Luční kvítí“, které má uzávěrku 30. června 2019. Takže času ještě relativně dost? Můžete fotit v lehu, na louce, v sedu, či ve dvou, ale neváhejte a foťte! Někdy bývá otálení opravdu ošidné, zvláště když se míchá s nerozhodností. Vše potřebné najdete na https://fotografroku.ifotovideo.cz/

Časopis FotoVideo 06/2019

Vyberte si z červnového vydání časopisu FotoVideo?
Na cestách: Pohledy z výšky Petra Jana Juračky

Z fotografického deníku výstupu na nepálskou Ama Dablam.

Fotoudálost: Word Press Photo bude zase v Praze

Vítězné fotografie z nejdůležitějších událostí roku 2018

Rozhovor: Ami Vitale o tom, jak se prosadit

„Nechte stranou velké agentury, přijdou za vámi samy!“

Praxe: Jakub Dvořák – Barová gastronomie

Gastrofotografie je fenoménem sociálních sítí už řadu let

Časopis FotoVideo 06/2019

Praxe: Kouzlo zimních Lofot

Jan Březina vás zavede do čarokrásné přírody a ukáže použití fotografických filtrů

Praxe: Mobilní focení s Karlem Pobříslem

„Lidské tělo, ať už ženské či mužské…“

Technika: Fotobatohy National Geographic

Celkem sedm produktových řad s vazbou na světové regiony

Technika: Samsung 55″ QLED 4K TV v redakčním testu

Pro fotografy je u tohoto přístroje velmi zajímavý program Ambient.

Časopis FotoVideo 06/2019

Celoroční předplatné časopisu FotoVideo se vyplatí!

Předplaťte si nás v červnu na dovolenou a na prázdniny určitě! Je čas ušetřit a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Dostanete současně výhodný dárek ZDARMA dle vašeho výběru. Objednávejte hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 nebo zde na webu.

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

Časopis FotoVideo 06/2019


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *