Barevné srpnové FotoVideo. A „černobílá sekce“ navrch

Srpnové vydání časopisu FotoVideo je správně letně barevné. Titulní strana zve čtenáře ke stolu, k zeleninové (asi :-)) polévce s houbami fotografky a foodblogerky Markéty Pavleje, s níž samozřejmě uvnitř najdete také rozhovor a spoustu dalších „chutných“ fotografií. Výrazně barevně tvoří také „naše“ Lucka Mojžíšová (za svobodna Šiprová – viz rozhovor Nikonblogu), a své fotky z Makarské riviéry má kupodivu v barvě i jinak „černobílý“ Kevin V. Ton. 

FotoVideo 8/2022

Mě osobně přesto nejvíce oslovila „černobílá sekce“, kterou svým fotofejetonem o ruské invazi u nás v roce 1968 uvádí František Dostál. Dál jsem si vychutnal až meditativní atmosféru zádumčivých krajin Šimona Pikouse, aby obveselení přišlo opět od Františka Dostála, jehož soubor Letní lidé je, alespoň myslím, známý snad každému, kdo se o fotografii alespoň trochu zajímá.

Přečtěte si srpnové FotoVideo

Zdroj: FotoVideo

Vydání, které vychází pokaždé v samém centru prázdnin a dovolených je tentokrát barevně krásné i černobíle vzpomínající. Co si z něj vyberete je jen a jen na vás! Příběh fotografa nebo jen příběh fotografie. Rozhovory s vynikajícími fotografkami či fotografy? Rady, jak narovnat věž či co si pořídit do fotokomory? Novinky velkých a zavedených značek nebo dravých a cenově přístupných? Srpnové FotoVideo má širokou nabídku pro všechny, které alespoň trochu baví fotit nebo natáčet, a přitom chtějí být ještě o něco lepší?

Po třech předcházejících vydáních, ve kterých tak trochu dominovalo téma wildlife (alespoň dle obálek to tak vypadalo…) se zase vracíme k širšímu spektru fotografických žánrů tak, aby se dostalo i na ty, kteří tu přírodu prostě moc nefotí. Toto vydání se dívá zpět do historie a současně nabízí i výběr témat a námětů velmi perspektivních. Jsme velmi rádi, že můžeme uvítat další skvělé zástupce fotografujícího něžného pohlaví. Nabídli jsme jim prostor v první třetině časopisu hned po vzpomínce na Václava Toužimského.  

FotoVideo 8/2022

Z bohatého výběru tohoto vydání nám ještě dovolte zmínit namátkou tentokrát neobvyklou, barevnou FotoEsej Kevina V. Tona, autorozhovor Šimona Pikouse a dvě fejetonové vzpomínky Františka Dostála, který v červenci oslavil 84. narozeniny. 

V praktické části jsme rozšířili naší FotoPoradnu, která si vybrala náročnější téma rovnání linií a selektivních ostrostí s tilt/shift objektivy. A ještě před ní si v Analogové škole připomeneme, jak by měla vypadat současná, moderní temná komora, jejíž veškeré vybavení je i na našem trhu kompletně dostupné, a tudíž nemusíte pobíhat po bazarech.

Takže vybírejte si a reagujte. Je léto, jsou dovolené, krásný čas na podvečerní četbu a prohlížení, tak ať se vám srpnové FotoVideo líbí. A tímto naším malým výše uvedeným výběrem se opravdu řídit nemusíte. Máme vás rádi, těšíme se na vaše další fotografie v soutěži Fotograf roku a třeba i na to, že nám napíšete, co byste chtěli vidět a číst příště! Přejeme vám další krásné letní dny se srpnovým vydáním časopisu FotoVideo!

FotoVideo 8/2022

Aktuální soutěžní téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Téma – MAKROPŘÍRODA – má uzávěrku 29. srpna 2022.
Zvětšené záběry, většinou na rostlinnou nebo na živočišnou říši. Kompozičními nároky se dá označit za zátiší či portrét, ovšem makrofotografie v sobě skrývá mnoho nečekaných variací. Je to téma náročné na trpělivost, spoustu času, mnohdy i o zapojení speciální techniky a také o důležitých přípravách i zpracování. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz  

Co si vyberete z obsahu srpnového vydání?

Václav Toužimský – Jeho slavná fotografie z Liberce
Autor slavné, ikonické fotografie. Fotil místní občany od kolébky až po pohřby… 

Lucie Mojžíšová – Small Lady With Big Camera
V naší rodině měl foťák nebo kameru snad každý. A Lucie přivedla své focení k úspěchům.

Markéta Pavleje – Autorka slavného blogu Kitchenette
„Pro mě se svět velmi mění a znovu navrací k přírodě…“ Poznejte úžasnou a neuvěřitelně pracovitou ženu.

FotoVideo 8/2022

Šimon Pikous – Ploučnice – Sen o tichu
Ploučnice mi poskytla azyl v dobách koronavirové hysterie. Krásný rozhovor autora sama se sebou!

Marek Velechovský – Fotíme ptáky na krmítku
Desatero rad a zkušeností, jak fotit z úkrytu?

Analogová škola – Čím nakrmit analog?
A co si pořídit do vlastní fotokomory? Například v Centru FotoŠkoda nakoupíte veškeré vybavení!

Fotoporadna– Rovné linie a selektivní ostrost
Jak se fotí s tilt-shift objektivy? Rozšířená FotoPoradna opravdu poradí!

FotoVideo 8/2022

Nové dárky k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo

Vyberete si skvělou knihu Fotografujeme digitální bezzrcadlovkou, nový, lehký batoh Manfrotto (o ten je opravdu velký zájem!) na cesty nebo hodnotný poukaz na čištění čipu, dámskou kabelku, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejů, batoh, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Co takhle celoroční předplatné sofrware ZONER nebo poukaz na zdarma stahování na Ulož.to? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/ 

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

FotoVideo 8/2022

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *