3× užitečné příslušenství pro vaše fotoaparáty od Peak Designu

Produkty firmy Peak Design, známé zejména svým „kotvičkovým“ systémem uchycení popruhů, byste – zvláště patříte-li mezi pravidelné čtenáře Nikonblogu – mohli znát, neboť jsme o nich psali už několikrát. Dnes bychom vás rádi seznámili se třemi zajímavými novinkami.

Capture Lens – příruční bajonet pro vaše objektivy

Obtěžuje vás neustálé otevírání a zavírání brašny, neřkuli pak sundávání a nasazování fotobatohu při výměně objektivů? Pořiďte si držák objektivů na opasek, popruh brašny či batohu případně jiné umístění – Capture Lens.

Capture Lens
Foto Peak Design

Plastový otočný modul s kovovým bajonetem na obou stranách má integrovanou rychloupínací destičku kompatibilní s držákem Capture Camera Clip (tento je součástí balení). Držák tedy připevníte, jak už jsem naznačil, třeba na opasek, do něj zacvaknete bajonetový modul a fotobrašna či batoh vás může nechat chladnými. Pokud tedy neprší či nepadá sníh. Jak to funguje, na to se podívejte na následujícím videu (anglicky).

Capture Lens jsem v rámci testování používal obvykle připevněný na popruhu batohu, ale také na opasku, což má určitou výhodu – v případě nepřízně počasí přes něj, a hlavně přes objektivy, prostě přehodíte bundu. Moje malá pevná skla si v držáku libovala a já jsem necítil žádnou zbytečnou zátěž. S většími, zejména profesionálními zoomy už bude asi trochu potíž, přece jenom nosit na opasku či na popruhu batohu nebo fotobrašny kilogramové a větší závaží, to už se pozná více.

Capture Lens

Velkou výhodou Capture Lens je možnost otáčení modulu s objektivy, které je aretované po 90 stupních. Objektivy tak můžete nosit jak svisle, tak i vodorovně, ale hlavně – při jejich výměně – lze modulem vždy pootočit tak, abyste nemuseli vaše skla krkolomně nasazovat do spodní pozice. Capture Lens je také opatřen poutky pro „kotvičky“ Micro Anchor™, takže jej můžete připevnit na jeden z popruhů od Peak Designu.

Capture Lens má dvojí typické využití: Když se pohybujete s fotoaparátem „nalehko“ a stačí vám mít s sebou jen dva objektivy (jedna pozice v držáku by měla být vždy volná, abyste si do ní mohli odložit objektiv, který sundáte ze zrcadlovky). A jak už jsem naznačil – naopak, pokud cestujete „natěžko“ a každé sundávání batohu či manipulace s brašnou jsou nepohodlné, poslouží Capture Lens stejně skvěle.

Jestliže již vlastníte držák Capture Camera Clip, není třeba kupovat celý set Capture Lens, ale stačí si pořídit jen samotný držák objektivů Lens Kit – ušetříte bezmála 1 100 korun.

Doporučené prodejní ceny:

Capture Lens: 2 449 Kč
Lens Kit: 1 359 Kč


The Field Pouch – stylově s malou brašnou

Ne vždy s sebou vláčíte celou fotovýbavu, ne pokaždé pracujete s velkými zrcadlovkami, někdy vám postačí třeba kompaktní systém Nikon 1. V takovém případě stojí za seznámení menší lehká stylová brašnička The Field Pouch, kterou lze pořídit buďto v tmavě šedé, nebo světle hnědé variantě.

The Field Pouch
Foto Peak Design

Střih této brašny je poněkud odlišný od typické „3D“ fotobrašny – výrobce preferoval plochý střih a spíše rozměrnější provedení do šířky. Tím se The Field Pouch stává víceméně univerzálním pouzdrem nejen pro fototechniku, ale i pro jiný, „civilní“ obsah. Ostatně celkový design nikterak zvlášť nepřipomíná fotobrašnu, což může být výhoda například v oblastech hemžících se kapsáři a jinou havětí.

Brašna je vyrobena z lehké voskované syntetické tkaniny Kodra s DWR potahem pro zaručení odolnosti proti vlivům počasí, vnitřek je plstěný. Na exponovaná místa pro připojení kotviček a držáku Capture, plus na spodek brašny pak výrobce použil materiál Hypalon, což je jakási pevná, ale ohebná umělá hmota či umělá guma.

The Field Pouch
Foto Peak Design

Brašnu, nebo chcete-li kapsu či pouzdro, The Field Pouch lze díky kotvičkovému systému nosit na některém z kompatibilních popruhů od Peak Designu, můžete si ji ale připevnit také na opasek. Podívejte se opět na video:

Uvnitř je zadní stěna pouzdra opatřena dvěma pevnými a dvěma síťovanými kapsami, přední vnitřní stěna má pak kapsu na zip, rozdělenou pevnou přepážkou na dvě „oddělení“. Zvnějšku lze na přední stranu brašny připevnit Capture Camera Clip, na který si můžete „navěsit“ menší fotoaparát či výše prezentovaný držák objektivů Capture Lens.

Rozměry hmotnost The Field Pouch

Rozměry prázdná [š × v × h]: 26 × 14 × 1 cm
Rozměry naplněná: 26 × 20 × 13 cm
Objem: max. 3 litry
Hmotnost: 155 g

Doporučená prodejní cena:

The Field Pouch: 1 089 Kč


Slide Lite – kotvičkový popruh do třetice

Z produkce Peak Designu jsme vám již představili subtilní popruh Leash a také jeho maximalistický protipól, popruh, který unese i to nejtěžší vybavení – Slide. Nyní tu máme menší verzi Slidu s příznačným názvem Slide Lite.

Slide Lite
Foto Peak Design

Popruh Slide Lite je de facto stejný jako Slide, pouze je užší – jeho šířka činí 32 mm (Slide – 45 mm). Výrobce produkt prezentuje jako popruh pro mirrorless fotoaparáty a malé zrcadlovky, já bych se ale nebál pověsit na něj – snad kromě DSLR Nikonu s jednociferným označením – jakýkoliv fotoaparát (ostatně originální popruhy Nikonu jsou jen o 2 mm širší).

Dále mi nezbývá než zkopírovat části charakteristiky tohoto popruhu z dříve testovaného Slidu – mnohé vlastnosti jsou totiž shodné.

Popruh o šířce 45 mm 32 mm je podle webu českého dovozce vyroben „z materiálu podobného bezpečnostnímu pásu v autě“, a je to velmi trefná charakteristika. Slide Lite není na rozdíl od svého silnějšího kolegy uprostřed vypolstrován, nicméně protiskluzové pásky v délce asi 25 cm uprostřed popruhu zde nechybí. Na obou koncích popruhu najdete – jak jinak – rychloupínáky pro kotvičky Anchor Link™. K velmi rychlému „štelování“ délky Slidu slouží dvě plastové přezky s kovovým aretačním poutkem.

V balení najdete kromě samotného popruhu Slide také čtyři kotvičky, rychloupínací destičku (kompatibilní s produkty Capture a stativovými hlavami standardu Arca Swiss), plus látkový pytlík s inbusovým klíčem pro pevné dotažení destičky.

Doporučená prodejní cena:

Slide Lite: 1 359 Kč


Zdroj

OneFive.cz
Na všechny produkty firmy Peak Design se vztahuje doživotní záruka


Související články

Slide, Clutch a Anchor Links – „kotvičkové“ popruhy na fotoaparáty

Capture Camera Clip – máme volné ruce

Cuff a Leash – společníci pro vaše fotoaparáty. Aneb: Taky vás rozčiluje klasický popruh?


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *