Železnice ve fotografii v soutěži SŽDC 2016 – zúčastníte se také?

Máte rádi železnici, vlaky, nádraží, sbíhající se koleje mizící v dáli? Pak by pro vás mohl být zajímavou výzvou 5. ročník fotosoutěže SŽDC 2016, jejíž hlavní téma zní: Proměny na železnici. Vzhledem k tomu, že soutěž pořádá státní podnik Správa železniční a dopravní cesty – a je třeba dodat, že společnost Nikon patří k partnerům této akce –, nejedná se o klasickou „šotoušskou“ fotosoutěž o nejlepší snímek vlaku. Pořadatelé k tomu uvádějí:

Protože je naše společnost správcem železniční infrastruktury, tematické zaměření je jasné: Svět železničního prostředí, železniční infrastruktura, modernizace… Hlavním tématem letošní soutěže jsou Proměny na železnici. Zaměřte se na dynamické, moderní, industriální pojetí výsledné fotografie. Pokuste se svými objektivy zachytit proměny, jakými prochází železniční infrastruktura a svět kolem ní. Modernizaci, rekonstrukce, výstavbu, nové koridory, nádraží, ale i zaměstnance na dráze. Železniční prostředí má svoje kouzlo nejen pro milovníky železnice.

Fotosoutěž SŽDC 2016

5. ročník fotosoutěže SŽDC 2016 začíná už 1. března. Soutěž má letos 5 kategorií. Kromě těch už známých, kterými jsou Současná infrastruktura, Profese na železnici, Studentská fotografie (kategorie zahrnující všechny ostatní kategorie ale určená pro studenty do 25 let) a Fotoreportáž, do které spadá letos i tzv. free style fotografie (zahrnující grafické úpravy, koláže, fotografie z dronu), jsme letos přidali kategorii Historická fotografie. V této kategorii bychom zvlášť chtěli zdůraznit, že nám nejde o vlaky a parní lokomotivy, ale o fotografie samotné železniční infrastruktury, které nám můžete převést do digitální podoby nebo nám je zapůjčit k dalšímu zpracování.

Fotosoutěž SŽDC
Vítězná fotografie ročníku 2015 v kategorii Fotoreportáž | Hasiči | Foto Miroslav Volek

Další informace o soutěži i cenách najdete na webových stránkách fotosoutěže. Na této stránce v rubrice Aktuality pravidelně informujeme o zajímavostech ve světě fotografie, nabízíme zde rady a tipy odborníků, ale i inspiraci v podobě zdařilých snímků, výstav, kurzů apod. Těšíme se na vaše fotografie. Soutěž potrvá do 15.9. 2016.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *