Zahraniční inspirace ze slovenského Nikonblogu

Jen pro upřesnění – zahraniční inspirací nemyslím samotný slovenský Nikonblog.sk – byť samozřejmě fakticky jde o web v jiném jazyce na doméně jiného státu. Alespoň pro mě osobně ale Slovensko žádným zahraničím není, což samozřejmě myslím jen v dobrém. Šéfredaktor slovenského Nikonblogu Julo Kotus ale v poslední době publikoval několik – i pro Slováky – zahraničních inspirací, a já nepochybuji o tom, že budou zajímat i české čtenáře.

Černobílé wildlife fotografie Davida Yarrowova

Britský fotograf David Yarrowov fotí divoká zvířata hodně netradičním způsobem, aby pak svoje černobílé snímky prodával za hodně peněz. To je samozřejmě velmi zkratkovitá charakteristika, nicméně založená na faktech. Černobílé fotografie Davida Yarrowova ve stylu fine-art jsou skutečně působivé, nicméně více si přečtěte – a hlavně se kochejte snímky – v článku 6 použiteľných fotografií Davida Yarrowa za 12 mesiacov…

Foto David Yarrowov
Foto David Yarrowov
Pohled pod povrch. A to doslova

Tomas Sentpetery, přesněji Tomáš Sentpetery sice žije v Londýně, ale je to… ejhle, Slovák! :-) Ve spolupráci se společností Nikon vytvořil velmi zajímavý cestovatelský projekt, nazvaný Look Deeper. Tomáš vytváří diptychy obvykle notoricky známých evropských turistických lákadel – a to tak, že vždy s takříkajíc viditelným pohledem na konkrétní objekt, nafotí i podzemí pod ním. Věděli jste například, že se pod londýnským BigBenem nachází opuštěná stanice metra Aldwych? Více čtěte v článku Look Deeper: Pozrite sa s Nikonom hlbšie pod povrch.

Foto Tomáš Sentpetery
Foto Tomáš Sentpetery
Dvakrát pohled do brašny fotografa

Julo Kotus na začátku léta vymyslel seriál s názvem „Čo skrýva brašna profíka“. O čem budou jednotlivé díly pojednávat, to asi není třeba vysvětlovat. Měli byste ale vědět, že na světě jsou zatím dvě části seriálu. V první vypráví o obsahu svojí fotobrašny svatební fotograf Ross Harvey – čtěte článek Čo schováva brašna svadobného profíka? Ross Harvey o svojej fotobrašni.

Foto Ross Harvey
Foto Ross Harvey

Pokud vás více než svatební fotografie zajímají snímky rychlých aut či krása automobilových veteránů, neměli byste si nechat ujít druhý díl série „Čo skrýva brašna profíka“, ve kterém hraje hlavní roli fotografka Amy Shore a její fototechnika značky Nikon. V článku Čo skrýva brašna profesionálnej fotografky automobilov Amy Shore se mimo jiné dozvíte, že tzv. „automotive fotografie“ nemusí být jenom o světelných teleobjektivech.

Foto Amy Shore
Foto Amy Shore
Co všechno vydrží Nikon D850?

To, že jsou profesionální těla DSLR Nikonu odolná vůči povětrnostním vlivům, uvádíme v každé specifikaci těchto fotoaparátů. Všichni uživatelé to vědí, ale většina z nich například v dešti nebo v silně prašném prostředí svoji drahou výbavu raději – možná víceméně intuitivně – schovává nebo chrání nejrůznějšími pouzdry.
Společnost Nikon proto oslovila několik svých zaměstnanců, aby prověřili odolnost vlajkové lodi – Nikonu D850 – v rozličných podmínkách. Ve vlhku i pod stékající vodou, v prachu, při vibracích i nárazech, při změně teplot… Jak to dopadlo, to se dozvíte v článku Toto doma neskúšajte! Skutočne spoľahlivý Nikon D850.

Nikon D850 – testy odolnosti


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *