Zachyťte nejčerstvější zelenou – květnová Fotka měsíce Nikonblogu začíná

Bydlím sice v paneláku, ale ten naštěstí stojí doslova pár kroků od lesa. Na rozdíl od některých obyvatel našeho sídliště, kteří do něj začali chodit teprve v době současných vládních omezení, jsem tam pořád. S dětmi, se psem, chodím pěšky, běhám, jezdím po lese na koloběžce… nicméně asi před týdnem nebo 14 dny se mi stalo, že jsem zhruba na týden les vynechal. Už ani nevím proč, každopádně když jsem do něj po této přestávce vešel, byl jsem jako v Jiříkově vidění čili doslova u vytržení. Příroda se za tu krátkou dobu tak proměnila! Holé větve stromů se jakoby mávnutím kouzelného proutku olistily, na zemi vzrostla čerstvá zelená tráva a vykvetly koberce blankytně modrých pomněnek. Nádhera! Téma květnového kola naší soutěže Fotka měsíce Nikonblogu nemůže být tedy jiné než…


V jarní přírodě


Věřím, že už jste to udělali, ale pokud ne, je na čase oprášit svoje fotoaparáty a vyrazit do přírody. Zapomeňte na virus, zhluboka dýchejte čerstvý vzduch a vnímejte tu krásu, kterou nám pán Bůh na jaře tak zřetelně ukazuje. Zachyťte na svých fotografiích tu nejčerstvější zelenou barvu, jaká existuje jen v tomto období, kdy se příroda probouzí ze zimního spánku. Příroda ale není jen flóra nýbrž i fauna – oživte svoje fotografie zvířenou všeho druhu. I kdyby to měl být váš vlastní pes :-)

Fotografie z 2. kola Fotky měsíce Nikonblogu 2019, téma Makrofotografie | Foto Petra Písařovicová
Fotografie z 2. kola Fotky měsíce Nikonblogu 2019, téma Makrofotografie | Foto Petra Písařovicová

Soutěžíme na facebookové stránce Nikon, ale to už jistě víte. Fotografie přidávejte do příslušného příspěvku a svoje jarní snímky samozřejmě nezapomeňte označit tagem #nikonblog052020. Kromě postupu do finále, ve kterém na absolutního vítěze čeká poukaz na fotografickou techniku Nikon v hodnotě 30 000 korun, obdrží vítěz tohoto kola také drobnou výhru v podobě outdoorové utěrky Nikon. 

Už nyní se těšíme na vaše jarní fotografie!

Nikon utěrka

A výsledky dubnového kola? Pracujeme na vyhodnocení vašich fotografií, resumé však na sebe nenechá dlouho čekat – těšte se na úterý 5. května 2020.


Podrobné podmínky soutěže Fotka měsíce Nikonblogu najdete zde


 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *