Z Show pošesté – v hamace se Stanislavem Krupařem

Pokud bych měl vyjmenovat několik nejvýznamnějších současných českých fotoreportérů a dokumentaristů, určitě by na jednom z prvních míst nechyběl Stanislav Krupař. Ostatně toto jméno by skalním příznivcům Nikonblogu nemělo být neznámé – Stanislav u nás před lety vydal několikadílný blog s názvem Na cestě. A můžete si být jistí, že na cestách je tento fotograf  na volné noze, pracující už téměř výhradně pro zahraniční média, téměř permanentně.

Nicméně nedávno – uvelebený v hamace, v níž přijímá návštěvy, protože to je, jak sám v nadsázce tvrdí „aborginsky velkopanské“ – k sobě pozval Honzu Kozáka s Martinem Přívratským, aby zde natočili zatím nejdelší díl videoseriálu Z Show.

Host pořadu a hostitel zároveň – Stanislav Krupař
Host pořadu a hostitel zároveň – Stanislav Krupař

Kdyby jediným superlativem tohoto dílu Z Show byla jeho délka, tak by to možná bylo trochu málo. Naštěstí je to jinak – tvůrčí duo Kozák-Přívratský jako v každém předchozím dílu odvedlo výbornou práci. Ostatně s takovým hostem to snad ani jinak nejde :-) 

Každopádně vám můžu zaručit, že se ani jednou za celý hodinový rozhovor rozhodně nebudete nudit, naopak budete se stejným nadšením jako já poslouchat Standovo vyprávění o fotoreportérské práci ve 21. století, ale třeba také příběhy z jeho začátků, povídání o tom, jak nesnáší podvody ve fotografii, a je mu cizí prvoplánový přístup v současné reportážní fotografii a médiích obecně. Už dost mých slov – pusťte si raději video:


Fotografie Stanislava Krupaře

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *