Workshop cestovatelské fotografie na festivalu Kolem světa

Již příští víkend 28.–29. 11. 2015 se v Praze uskuteční cestovatelský festival Kolem světa. Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté – to vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice.

Festival Kolem světa se koná v Národním domě na Smíchově a vedle přednášek nabídne i exotická jídla, jedinečná vystoupení zahraničních umělců, setkání se zajímavými osobnostmi, interaktivní workshopy tradičních řemesel jihovýchodní Asie nebo Afriky a nabídne možnost zakoupení tradičních výrobků z Mexika, Peru, Indonésie či Nepálu.

Více informací o festivalu Kolem světa a podrobný program naleznete na www.kolemsveta.cz

Cestovatelský festival Kolem světa

Nikon škola a Petr Jan Juračka

Součástí sobotního programu pražského festivalu Kolem světa bude také Workshop cestovatelské fotografie, který pod kuratelou Nikon školy povede Petr Jan Juračka (viz náš rozhovor).

Mottem workshopu je jednoduchá myšlenka:
„Cestování si v dnešní době bez fotografování a filmování umí představit jen málokdo. Bez obrazového materiálu jsou vzpomínky na cesty velmi pomíjivé, a jen velmi těžko se o ně může člověk podělit s ostatními. Jak tedy na cestách fotí profesionálové?“

Workshop cestovatelské fotografie na festivalu Kolem světa
Petr Jan Juračka

Workshop bude sestávat z několika na sobě nezávislých tematických bloků (jejich pořadí a trvání se bude odvíjet od požadavků samotných účastníků):

Nikon škola – Obecný úvod do cestovatelské fotografické techniky (základní přehled možností, výhod i nevýhod různých systémů).

– Jak na zpracování velkého množství fotografií v krátkém čase? Mají smysl pokročilé úpravy?

– V čem se liší fotografie a video? Na co je potřeba si dávat pozor při natáčení?

– Časosběr – krátká ukázka jak možného rychlého amatérského řešení, tak profesionálního přístupu.

– Na cestách s bleskem. Má to smysl? Kdy, kde a jak pomůže blesk navodit neopakovatelnou atmosféru a proč by neměl v batohu chybět.

– Osahání techniky značky Nikon (pod vedením profesionálního promotéra).

– Drony. Pokud se nevydáváte zrovna na přechod Grónska nebo delší čundr do hor, dron v batohu může dát vašemu videu úplně nový rozměr.

– Promítání vašich fotografií s otevřenou „kritikou“ a hromadnou diskusí nad snímky. Vaše fotografie pro veřejné „hodnocení“ posílejte v rozumném rozlišení (ideálně 2 000 px delší strana) na juracka@natur.cuni.cz. (Petr vybere z došlých snímků reprezentativní výběr ilustrující jak strhující snímky, tak ty s těmi jednoznačnými chybami, kterým lze snadno předejít.)

– Střih videa – obecné tipy pro tvorbu zajímavých videí, které mohou zaujmout i někoho, kdo s vámi na cestě nebyl.

– Prostor pro vás. Cokoliv vám chybělo a nestihli jste se v průběhu workshopu zeptat.


Workshop cestovatelské fotografie se koná 28. 11. 2015 v 16:30–19:00 hod v Malém sálu 1 Národního domu na pražském Smíchově.

Workshop je placený nad rámec vstupného na festival Kolem světa (+300 Kč) a má omezenou kapacitu 70 účastníků. Proto neváhejte a zajistěte si vstupenky již nyní online zde.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *